Na stupních vítězů v Monaku byla nová generace mistrů světa F1

Šéf formule 1 Ross Brawn tradičně shrnul stěžejní události z poslední Grand Prix. Podle Brawna jsme na stupních vítězů v Monaku mohli vidět budoucí mistry světa. Potěšil jej také Sebastian Vettel.

Štítky: Carlos Sainz GP Monaka Lando Norris Max Verstappen Ross Brawn Zveřejněno 28. 05 2021 — Vašek Štěpánek

V Monaku se na stupních vítězů poprvé společně objevili Max Verstappen, Carlos Sainz a Lando Norris. Šéf F1 Ross Brawn se domnívá, že v budoucnu bude toto trio mezi prvními třemi častým jevem. Verstappen své kvality prokazuje už poměrně dlouho a nyní se poprvé ve své kariéře objevil na čele průběžného pořadí mistrovství světa.

Brawn své myšlenky ale zaměřuje na piloty, kteří dojeli těsně za vítězem Velké ceny Monaka. Carlos Sainz podle Brawna vyspěl a mezi ‘nováčky’ v novém týmu dělá tu nejlepší možnou práci.

“Carlos (Sainz) v Monaku předvedl takový výkon, který jsem od něj očekával. Opravdu dospěl a jeho proměna během zimy je asi tou nejpůsobivější. Odvádí tu nejlepší práci. Rychle se zabydlel v týmu a nyní podává velmi kvalitní výsledky,” chválí pilota Ferrari jeden z šéfů F1.

Brawnovi neunikl ani výkon, který v ulicích Monte Carla podal Lando Norris. Pilot McLarenu v průběhu víkendu postupně zrychloval a zaslouží si tak další podiové umístění. Podle Brawna je Norrisovou schopností hlavně konzistence, kterou nyní má.

“Lando Norris byl také celý víkend velmi silný. Hodně lidí očekávalo, že právě v Monaku bude McLaren ztrácet. Landova konzistence je ale ohromná a plně si zaslouží být na třetím místě v ulicích Monte Carla.”

Ross Brawn si také všiml výkonu Sebastiana Vettela, ten si v Monaku dojel pro první body v týmu Aston Martin. Díky pátému a osmému místu, které v Monte Carlu jezdci zelených monopostů získali, se Aston Martin vyšvihl na páté místo v Poháru konstruktérů.

“Mým jezdcem dne je ale Sebastian Vettel – bylo úžasné vidět jej znovu na bodech. Upřímně se přiznám, že jsem o něm začal trochu pochybovat, zvlášť po loňské sezoně u Ferrari. Ani začátek u Aston Martinu nebyl kdoví jak skvělý.

Ale teď v Monaku se Sebastian snad už našel. V závodě podal velmi silný výkon a znovu nám připomněl, proč je čtyřnásobným mistrem světa,” zakončil Brawn.

Tesla v ohrožení: Audi odhaluje A6 e-tron