Na stupních vítězů se překvapivě pije jiné šampaňské

Pozornému oku diváka neušlo, že se po nedělní Velké ceně Rakouska slavilo šampaňským Moët místo značky Champagne Carbon!

Štítky: Stupně vítězů Zveřejněno 6. 07 2020 — Tomáš Richtr

Před třemi lety podepsala formule 1 smlouvu se společností Champagne Carbon, která má běžet až do konce ročníku 2021. Jedna láhev vyjde na 3 tisíce dolarů a je osazena prvky z uhlíkových vláken (karbonu), tedy stejným materiálem, ze kterého se ‘pečou’ kokpity F1.

Champagne Carbon na trůnu (pardon, stupních vítězů) F1 vystřídal 15 let fungující Mumm. Berniemu Ecclestonovi bylo tehdy málo 5 milionů dolarů, které majitel značky Mumm, společnost Pernod Ricard (vlastní také Becherovku), nabízel. Mimochodem: společnost Pernod Ricard nese jméno jednoho z původních spolumajitelů Paula Ricarda, po kterém se jmenuje oblíbený závodní okruh v Le Castellet.

Po rozchodu F1 a Mumm na konci sezony 2015 v tichosti do sezony 2016 nastoupila značka Chandon (současně sponzor McLarenu) ze skupiny prominentních značek  ‘Moët Hennessy – Louis Vuitton’. Chandon je ale ve skutečnosti šumivým vínem.

Proč tedy na stupních vítězů najednou Moët a ne Carbon? Pandemická přestávka. Majitel  Champagne Carbon, Alexandre Mea, uvedl, že došlo k pozastavení plnění smlouvy a že se značka vrátí příští rok. Nastoupila proto značka šampaňského Moët ze stejné skupiny ‘Moët Hennessy – Louis Vuitton’.