Na nízké noční teploty v Las Vegas se zapomnělo

F1 se poprvé od roku 1982 vrátí do Vegas. Trať ovšem nebude namotaná na parkovišti hotelu Casears Palace, ale přímo v ulicích města.

Štítky: GP Las Vegas Zveřejněno 12. 11 2023 — Petr Horák

Závod bude netradičně startovat v neděli ráno našeho času, jelikož ve Vegas se pojede už v sobotu večer. S večerním závodem v listopadu se budou pojit i chladné teploty, což může být na novém okruhu hodně zrádné.

Ross Brawn se svěřil, že na nízké teploty původně při návrhu okruhu nepomysleli: “To, že v noci bude velká zima, jsme zprvu nebrali v potaz, ale výrobce pneumatik se s tím nějak popasoval.

“Až se pojede v sobotu v noci, budou tři nebo čtyři stupně. To je pro závodní vozy obrovská zima a bude náročné je dostat do správného provozního okna.

“Výrobce pneumatik odvedl dobrou práci, aby zajistil, že pneumatiky budou v takových teplotách fungovat. Rozhodně je to pro nás nová velká výzva, ale nepochybuji, že to bude spektakulární.”

Jezdci to nebudou mít vůbec jednoduché. Na téměř dvoukilometrové rovince pneumatiky hodně vychladnou a okruh nemá skoro žádné vysokorychlostní zatáčky, kde by se daly znovu zahřát. Brawn ale věří, že z Formule 1 ve Vegas nebude krasobruslení.