Na neplánovanou měsíční přestávku mají jezdci odlišné názory

Několik jezdců vyjádřilo protichůdné názory na současnou čtyřtýdenní přestávku mezi závody. Ta vznikla v důsledku absence náhrady zrušené Grand Prix Číny.

Štítky: 2023 Zveřejněno 15. 04 2023 — Lukáš Štěrovský

Jedním z těch, kteří jsou za pauzu vděční, je Charles Leclerc, který zažil těžký vstup do sezony. „Myslím, že v situaci, ve které se jako tým nacházíme, to vezmeme jako příležitost k práci, která nám zajistí vylepšení vozu, abychom byli opět konkurenceschopní,“ těší se Monačan.

Pro nováčka Oscara Piastriho nabízí přestávka v kalendáři rekordních 23 závodů příležitost zamyslet se nad pozitivy a negativy svých prvních kroků v F1. „Myslím, že je to pro mě pěkná příležitost, abych se ohlédl za prvními třemi závody a analyzoval, co se povedlo a co ne,“ řekl jezdec McLarenu.

„A je to tak trochu reset pro zbytek roku. Takže si myslím, že to bude pro všechny příjemné. Samozřejmě, že pokud se vám daří, tak si chcete udržet tu dynamiku. No a pokud se vám nedaří, tak je to dobrá příležitost k resetu. Takže si myslím, že toho využijeme ve svůj prospěch,“ tvrdí novic.

Veteránům závodění chybí

Mezi jezdci jsou ale i tací, kteří by nejradši pauzu neměli. „Raději bych dál závodil,“ má jasno Fernando Alonso. „Pauzu ale využijeme ke zhodnocení prvních tří závodů a k přípravě na další podniky. Já jsem u nového týmu, takže pro mě je to vhodné, ale stejně bych se radši učil na závodní dráze.“

Ani Lewis Hamilton není příznivcem přestávky, která podle jezdce Mercedesu přišla příliš brzy. „Nemyslím, že teď bych potřeboval volno. Cítím se dobře. Dobré je ale pro tým, že si může sednout a soustředit se na vývoj auta.

Osobně bych si ale přál, abychom závodili. Volno se budu snažit využít, sám ale ještě úplně nevím, co budu dělat,“ dodává Lewis Hamilton.

No a současný lídr pořadí Max Verstappen? Ten by o přestávku nestál, s ohledem na svoji nemoc z úvodu sezony ale čas na zotavení vítá.