Na návrat do F1 nemyslím, odmítá Alonso spekulace

Španělský závodník vyvrací zprávy o tom, že by se měl vrátit do královny motorsportu. Konkrétně se hovořilo o tom, že Alonso vystřídá pro příští rok u Ferrari vyhořelého Vettela.

Štítky: Fernando Alonso Zveřejněno 6. 06 2019 — Lukáš Štěrovský

To ale dvojnásobný mistr světa odmítá. „Momentálně na návrat nemyslím,“ přiznává bez obalu. Alonso se chce soustředit na zisk trojkoruny, ke kterému mu chybí „jen“ vítězství v závodě 500 mil Indianapolis. Tam se ale letos s McLarenem, který přiznal, že podcenil přípravu, ani nekvalifikoval.

„Abyste ve sportu dosáhli něčeho jedinečného, musíte se někdy o něco pokusit a selhat. Musel jsem odjet více než 300 závodů, abych získal 32 vítězství, podobně jako Real Madrid potřeboval 100 let k zisku 13 titulů.

Ve sportu existují případy, kdy je procentuální úspěšnost ještě nižší. Proto je tak výjimečné, když někdo dosáhne takového úspěchu,“ naráží 37letý Španěl na trojkorunu za vítězství ve velké ceně F1 v Monaku, výhře ve vytrvalostním závodě 24 hodin Le Mans a v Indy 500. V historii se to zatím povedlo jen Grahamu Hillovi…

„Vyjma Verstappena mě zajímá, kdo další nahradí jezdce, jako jsou Alonso, Hamilton a Räikkönen. V F1 je až příliš mnoho pilotů, které nikdo nepozná, jakmile vylezou z auta.“

Jacques Villeneuve – mistr světa F1 z roku 1997

Diskuse k článku

Napsat komentář