Na Mercedes nebudeme stačit ani příští rok, obávají se Red Bull a Ferrari

Sezóna 2014 skončila a soupeři Mercedesu si nejsou jistí, zda je možné nové mistry výkonnostně dohnat alespoň příští rok.

2 Štítky: Ferrari Mercedes Red Bull Zveřejněno 26. 11 2014 — Jan Pastorek

Sezóna 2014 skončila a soupeři Mercedesu si nejsou jistí, zda je možné nové mistry výkonnostně dohnat alespoň příští rok.

Stáj z Brackley v prvním roce nových pohonů jednoznačně dominovala a v paddocku se říká, že by podobně mohla vypadat příští sezóna, zvlášť proto, že se pravidla téměř nezmění a vývoj pohonů je značně omezený.

„My příští rok neodepisujeme, ale ztráta tu určitě je, a podle toho, co slyšíme o výkonnostních ziscích, které bude mít Mercedes příští rok, bude obrovsky náročné ji zmenšit,“ řekl šéf Red Bullu Racing Christian Horner.

„Pokud budete věřit číslům, která kolují, tak by naše ztráta mohla narůst, a ne se zmenšit, což by bylo deprimující.“

Z pohledu Red Bullu bude hodně záležet na zlepšení, kterého dosáhne u svého motoru Renault. „Myslím, že se jim můžeme přiblížit, ale Mercedes samozřejmě nebude zahálet. Ferrari je asi v podobné situaci. Je to velmi těžké, když na konci února dochází ke zmrazení motorů,“ dodal Horner.

Bývalý šéf Ferrari Marco Mattiacci vyjádřil v Abú Dhabí podobný názor. „Viděli jste, že má Mercedes působivý náskok. Takže potřebujeme udělat opravdu velký skok, ale čas hraje proti nám. Takže předpokládáme, že to v roce 2015 bude velmi náročná sezóna.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Na Mercedes nebudeme stačit ani příští rok, obávají se Red Bull a Ferrari”

  1. Zix napsal:

    Jojo Mercedes by potřeboval konkurenci, jenže na to týmy potřebujou víc peněz – tedy to zase jde proti šetření který by mělo být.

  2. Rendy napsal:

    Mi nebude moc vadit, když RB a Ferrari nebudou stačit na Mercedes, ale hlavně aby stačil McLaren a třeba Williams a Lotus… 😉

Napsat komentář