Na kolik peněz si přijde Max Verstappen

Odhaduje se, že Max Verstappen je druhým nejlépe placeným pilotem ve formuli 1. Před ním má být už jen Lewis Hamilton. Není se čemu divit, oba dva dlouhodobě na trati předvádějí skvělé výkony a letos spolu dokonce bojují o titul.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 27. 11 2021 — Vašek Štěpánek

Verstappen se zapsal do historie už několikrát, do formule 1 přišel jako vůbec nejmladší pilot v historii, když mu bylo pouhých sedmnáct let. I přesto, že zatím na svém kontě nemá žádný titul mistra světa, je nizozemský závodník jedním z nejznámějších v poli.

Na kontě má už řadu podií a letos se mu daří i ve sbírání vítězství. Jeden z jeho nejznámějších triumfů je hned ten první z GP Španělska 2016, kdy se ve svých osmnácti letech stal vůbec nejmladším vítězem závodu.

Verstappenova finanční situace se začala rapidně měnit od přestupu do Red Bullu. Aktuální jmění nizozemského pilota je 44 milionů liber. Odhadovaný plat od rudých býků je zhruba kolem 18 milionů liber.

Ročně si tak od Red Bullu Verstappen přijde na 18,27 milionů liber – jde ale pouze o základní sumu bez dodaných doložek a bonusů. Nizozemec má s Red Bullem platnou smlouvu do konce roku 2023, a tak si i přes svůj nízký věk přijde na pěkné peníze.

Elektrický Volkswagen Passat ve výrobních plánech? Automobilka tajně testuje

Lze předpokládat, že do budoucna Verstappenův plat jen poroste, ve svých 24 letech má už velké zkušenosti se závody formule 1 a má v sobě potenciál, který má kam růst. O tomto závodníkovi slyšíme hodně už teď, v budoucnu to ale bude možná ještě víc.

Zajímavé ale je, že na rozdíl od jiných hvězd v jiných sportech si Verstappen na bonusech moc nevydělal. Pilot Red Bull má jednu velkou výhodu – věrné a vášnivé fanoušky, kteří se nazývají ‚Orange Army‘ a jak název sám napovídá, Verstappenovi podporovatelé se oblékají do oranžových triček – čímž je Nizozemec velmi atraktivní pro módní odvětví.

Mezi jeho největší sponzory patří Jumbo Supermarkets, Ziggo, Red Bull, G-Star Raw a CarNext.com. Nikde ale není oficiálně uvedeno, kolik peněz Verstappen na těchto spolupracích vydělává.

Jumbo Supermarkets údajně vydělává 1,5 milionu eur ročně jen za trička s tématikou Maxe Verstappena a společnost dříve podnikala dny ‚Jumbo Racing‘, které pomohly zvednout finanční situaci na přibližně 2 miliony eur.

Maxův otec Jos Verstappen byl před dvaceti lety také pilotem formule 1. Jeho jmění se ale ani zdaleka nepřibližuje jmění jeho syna. Odhaduje se, že Verstappen starší má majetek v hodnotě 1,5 milionu liber.