Na další body bude McLaren-Honda potřebovat vyšší výkon pohonné jednotky

Honda si uvědomuje, že jí v Monaku pomohly specifické vlastnosti pomalého okruhu. Už v Kanadě nedostatek výkonu neschová.

Štítky: Honda McLaren Pohonné jednotky Zveřejněno 26. 05 2015 — Jan Pastorek

Honda si uvědomuje, že jí v Monaku pomohly specifické vlastnosti pomalého okruhu. Už v Kanadě nedostatek výkonu neschová.

V Monte Carlu získala Honda s McLarenem letošní první body. „Výkon nebyl tak důležitý, plyn se přidává jen částečně, je to citlivá oblast, takže jsme zařídili dobrou ovladatelnost pro Jensona a Fernanda,“ uvedl sportovní šéf Hondy Jasuhisa Araj pro Autosport.

Nemalou starostí pro Hondu zůstává spolehlivost, protože Alonso závod nedokončil. Ovšem teď už musí také myslet na navyšování výkonu, protože na dalších okruzích bude znovu důležitý.

„Teď potřebujeme vyšší výkon. Prosím, dejte mi více výkonu. Pokud máte nějaký nápad, beru ho. Vím, že potřebujeme větší výkon, ale není snadné ho získat,“ přiznal Araj.

„Kanada je motorový okruh, při tvrdém brzdění je také důležitá rekuperace energie. Zamyslíme se nad tím, jak získat výkon z kinetického motorgenerátoru, abychom měli z čeho žít na takto rychlém okruhu.“

Diskuse k článku

Napsat komentář