Na adresu Ferrari je nyní lepší mlčet

Situace kolem italské stáje pravděpodobně nemá řešení. Mnoho lidí zastává názoru, že je potřeba vyměnit týmového šéfa Ferrari, ale problém může být daleko komplikovanější.

Štítky: Ferrari Luca di Montezemolo Zveřejněno 8. 09 2020 — Jiří Košta

Bývalý prezident Ferrari Luca di Montezemolo odmítá nadále radit italské stáji v tom, co má dělat pro svůj návrat k úspěchu. V posledních letech byli fanoušci zvyklí na jeho prohlášení, nicméně teď se vše mění.

„Pro ty, kteří milují Ferrari, a já miluji Ferrari hodně, je to moment, kdy je lepší, když budeme ticho,” prozradil Montezemolo.

Rychlost rudých monopostů byla po celý víkend hodně slabá. Kvalifikace ukázala obrovský výkonnostní propad, především ze strany pohonné jednotky. Sebastian Vettel měl poté během závodu problémy s brzdami a musel předčasně odstoupit. Aby toho nebylo málo, jeho týmový kolega Charles Leclerc tvrdě havaroval v poslední zatáčce. Debakl, tak se dá popsat působení Ferrari v Monze.

Prohlášení Ferrari o důvodech, proč chová k současnému týmu „absolutní důvěru“

Šampion formule 1 ze sezony 2016 Nico Rosberg se obává, že letošní monopost italské stáje je neřiditelný a nebezpečný. Aby toho nebylo málo, známý italský novinář Leo Turini, který má často dobré informace ze zázemí Ferrari tvrdí, že se problém nedá jen tak vyřešit.

„Problémem je, že to nemá žádné řešení. Pro ty, kteří pracují pro nejznámější italskou značku na světě je to bolestivé a bezprecedentní.”

Loňská Monza: Začátek úpadku Ferrari

Nick Heidfeld, který také působil mnoho let ve formuli 1 a naposledy závodil pro Lotus Renault má také obavy o tým.

„Otázka je, kolik času by mělo Ferrari dát Mattiovi Binottovi? Je zde stále dobrá šance, že bude schopen všechno otočit a odvede dobrou práci v následujícím roce, případně dvou nebo tří. Nicméně bude k němu formule 1 tak laskavá?

Není to o moc lepší, když řeknou, že drží lidi kvůli stabilitě, když si myslí, že to nejsou správní lidé. Je to zcela zřejmé, že Ferrari nemá správné lidi na správných místech.”