Může být Kubica na dráze nebezpečný? Räikkönen strach nemá

Ne všichni sdílí nadšení z možného návratu Roberta Kubici do kokpitu formule 1. Podle webu F1Today se totiž někteří členové komunity F1 nechali slyšet, že Polák by kvůli svému hendikepu mohl být na dráze nebezpečný. To ale vůbec netrápí Kimiho Räikkönena.

Štítky: Kimi Räikkönen Robert Kubica Zveřejněno 29. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Po sedmileté absenci to začíná vypadat nadějně s Kubicovým návratem do formule 1. Williams je spokojený s Polákovou fyzickou kondicí i výsledky z právě probíhajících testů v Abú Dhabi. Někteří jezdci a experti jsou ale jiného názoru. Bojí se, že Kubica, jehož pravá paže není po nehodě v rallye z roku 2011 schopná pohybu v plném rozsahu, by mohl na dráze představovat nebezpečí.

Komu by ale Kubicův návrat vůbec nevadil, to je Kimi Räikkönen, který k celé situaci přistupuje svým typickým způsobem. „Proč bych se měl bát? Jsem si jistý, že Robert by neřídil, kdyby si nebyl jistý svými schopnostmi. Jsem za něj rád. Bude skvělé, pokud pro sebe nalezne místo u nějakého týmu,“ prohlásil Fin.

Obavy o Kubicův stav nabraly až takového rozměru, že se vyskytlo prohlášení, podle kterého Kubica řídí jen jednou rukou, což však jezdec sám dementoval. „Je to nesmysl. Není možné řídit formuli 1 jednou rukou. Určitě mám nějaká omezení, ale mohu je kompenzovat zbytkem svého těla, což se mi zatím daří.

Hodně lidí mi přeje štěstí a chce mě vidět znovu na startu kvůli mému příběhu. Nejprve ale musím zajistit, že pokud dostanu šanci, budu připravený. Pokud se vrátím, nebude to jen do počtu. Musím se ujistit, že dokážu být ten nejlepší možný Robert Kubica,“ dodal současný testovací jezdec Williamsu.

Diskuse k článku

Napsat komentář