Musíme se dát dohromady, vyzývá šéf Mercedesu. Ale Hamilton krotí očekávání

Toto Wolff po Grand Prix v Rakousku, kterou Mercedes označil jako závod, ve kterém pouze omezoval vzniklé ztráty, velí k protiútoku. Nejbližší příležitost nastane za dva týdny na domácím okruhu Stříbrných šípů v Silverstone. Oproti tomu ale Lewis Hamilton krotí očekávání.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 6. 07 2021 — Lukáš Štěrovský

Toto Wolff se po Grand Prix Štýrska a Rakouska snaží najít alespoň nějaká pozitiva. „Bitvu nikdy nevzdáváme, to je to poslední, co děláme. Jsem sice skeptik, sklenici vidím vždy spíš poloprázdnou, ale jsou tu pozitiva.

Do konce sezony zbývá 14 závodů. Od Red Bullu nás dělí ztráta, kterou může smazat jedno vypadnutí. Ztratili jsme víc bodů, než kolik bychom možná měli, a to jen našimi chybami,“ vyjmenovává Wolff.

„Je jasné, že v Rakousku a posledních několika závodech jsme nepodali potřebný výkon na boj s Red Bullem, ale šampionát pokračuje. Jsme si toho vědomi, musíme se dát dohromady v každém ohledu a doufejme, že na dalších tratích předvedeme lepší výkon.“

Podle svého šéfa na tom navíc Mercedes nebyl až tak zle, jak se může na první pohled zdát. „Kdybychom na začátku neuvízli za McLarenem, kde jsme ztratili dost času, mohli jsme závodit s Verstappenem. Nejsem si jistý, jestli by to stačilo na výhru, ale závodní tempo bylo dobré.

Vidět to bylo hlavně na Valtteriho časech poté, co Lewis ztratil vlivem poškození přítlak. Svým způsobem byla tato neděle z hlediska výkonu vozu lepší než ta minulá…“

Mercedes je po letech dominance v nové roli. Hamilton ztrácí na Verstappena už 32 bodů a nevypadá to, že by mu co do tempa stačil. Samotný tým pak v Poháru konstruktérů zaostává o 44 bodů.

Ford: Do roku 2030 bude 40% našich vozidel elektrických

„Je to velmi příjemný životní experiment,“ skoro až těší Wolffa změna v letošním roce. „Náš tým má skvělou psychiku a takové hodnoty, které fungují jako imunitní systém. To znamená, že musíme fungovat, i když se nedaří. Po sedmi letech jsme v těžké bitvě, kdy se zdá, že je vše proti nám.

A to je – neřekl bych, že příjemné je to správné slovo – nová zkušenost, která nás z dlouhodobého hlediska posílí. Každý den se učíme něco nového a nabíráme síly, i když máme několik těžkých víkendů v řadě. Myslím ale, že až se za pár let ohlédneme zpět, přiznáme si, že to bylo potřeba,“ tvrdí Toto Wolff.

A zatímco Toto Wolff vyhrožuje konkurenci, že ji v Silverstonu roznese na kopytech, Lewis Hamilton krotí očekávání:

“Něco nového pro auto máme, ale naši ztrátu to nepokryje,” řekl Hamilton. “Budeme muset makat více. Max Verstappen si vepředu jen krouží a já s tím nic nevymyslím. Modlím se za jiný scénář. Však se podívejte na jejich auto, jede jako po kolejích.