Můj vztah s Mercedesem měl své limity, říká nový pilot Williamsu

Nyck de Vries říká, že si musel ujasnit svůj vztah s Mercedesem, když hledal místo pro rok 2023 ve formuli 1 po svém debutu v hlavní roli ve Velké ceně Itálie u Williamsu.

Štítky: Mercedes Nyck de Vries Zveřejněno 23. 10 2022 — Jiří Košta

De Vries byl juniorem McLarenu v letech 2010 až 2019. K Mercedesu se připojil po zisku titulu ve formuli 2 v roce 2019, i když ne jako juniorský jezdec a zpočátku byl součástí jejich nového programu formule E. Od té doby se stal jedním z jejich rezervních jezdců F1, oddělený od juniorského týmu Mercedesu, a letos jezdil se zákazníky motorů Mercedes Williamsem a Astonem Martin.

„Vyhrál jsem formuli 2 a začal jsem budovat vztah s Mercedesem. Myslím, že v očích veřejnosti jsem byl také vždy velmi vnímán jako jezdec Mercedesu,” řekl pilot.

„Ačkoli náš vztah byl formálně omezen na smlouvu FE a smlouvu na pozici rezervního jezdce. Nyní jsme zde očividně budovali přátelský vztah se všemi v týmu, ale myslím, že mě vždy vnímali jako jezdce Mercedesu. A myslím, že v pondělí večer po Monze jsem pochopil, že to může mít svá omezení. Bylo tedy důležité objasnit mou situaci lidem, kteří mi volali.“

Jedním z těchto lidí byl Dr Helmut Marko z Red Bullu, kterého de Vries přesvědčil, aby ho podepsal do AlphaTauri na rok 2023. Holanďan se s poradcem Red Bullu setkal hned v týdnu po GP Itálie v rakouském Grazu, kde se domluvili na přesunu do juniorky Red Bullu.

Volkswagen Group láká ještě na zajímavější budoucnost