Můj přístup se po první výhře nezměnil, říká Norris

Vše zůstalo při starém. Alespoň tak to cítí Lando Norris, který letos v Miami ukončil dlouhé čekání na svou první výhru ve formuli 1.

Štítky: Lando Norris McLaren Zveřejněno 16. 06 2024 — Dominik Kovář

Lando Norris je aktuálně bezpochyby jedním z nejkvalitnějších pilotů v současném poli. Premiérové vítězství talentovanému britovi tak dlouho unikalo, že si vysloužil přezdívku Lando “Nowins”. Tato přezdívka již je po VC Miami pasé, Norris se po 110 závodech v F1 konečně dočkal vítězství.

Říká se, že jakmile pilot dosáhne takového milníku a získá své první body, pódium, vítězství nebo dokonce šampionát, do dalších závodů míří s čistší hlavou a menším tlakem. Lando Norris však necítí, že by se jeho přístup po vítězství v Miami nějak změnil. “Vlastně ne,” odpověděl Norris na otázku, zda se jeho přístup po premiérové výhře změnil. “Ne, opravdu, moc se toho nezměnilo. Vždy se snažím fungovat stejně.”

“Myslím si, že jakmile se něco pokusíte změnit, pravděpodobně pocítíte tlak, nervy a podobné věci. Dělám stále to samé. Jdu na trať, dívám se na data a snažím se jet co nejrychleji. Nic se nemění, jen jsme v boji o vyšší příčky.” Boj o vítězství, kterých se McLaren v posledních závodech pravidelně účastní je právě to, co Norrise baví a motivuje být lepším.

“Je to lepší pocit, když víte, že bojujete o první trojku nebo o vítězství. Je tam více vzrušení a motivace. Myslím, že s tím vším pak přijde pocit, jakoby jste se snažili najít ty další desetiny nebo setiny, protože v tu chvíli to může být rozdíl mezi prvním a pátým místem. Snažím se jen dostat do nejlepší pozice a ten pocit, který ve voze mám je důležitý, protože se pak cítím sebevědomý a nepřemýšlím o jiných věcech,” dodal Norris.

S jídlem roste chuť, jak zní známé pořekadlo. S rostoucí výkonností McLarenu roste také výkonnost Landa Norrise. Britský závodník byl v posledním období nejbližším vyzyvatelem Maxe Verstappena. Něco nám říká, že Norrisovo jméno na nejvyšším stupínku jsme letos neviděli naposled.