Možnosti Sergia Péreze: Red Bull, nebo nic

Buď skončí ve špičkovém týmu, nebo skončí s formulí 1 úplně. Sergio Pérez momentálně podle všeho absolvuje jednání o své budoucnosti s týmem Red Bull, kde by Mexičan nahradil Alexe Albona. Jak ale pilot Racing Pointu přiznává, žádné záložní řešení nemá – a ani o něj dvakrát nestojí.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 30. 10 2020 — Lukáš Štěrovský

S potvrzením Pierra Gaslyho u AlphaTauri, setrvávající dvojicí Alfy Romeo a pravděpodobně i neměnnou jezdeckou sestavou Williamsu už pro příští rok moc volných sedaček nezbývá. Jednou z nich je místo u Red Bullu po boku Maxe Verstappen, o které zřejmě přijde Alex Albon – byť šéf Red Bullu Christian Horner tvrdí, že něco takového není pravda. Vzpomeňte ale, jak to bylo s Gaslyho sesazením minulé léto…

„Chci pokračovat v F1, ale jak jsem vždycky říkal, musí to být ten správný projekt. Nejsem tu druhým rokem, ale desátým. V určitém čase zariskujete, počkáte a pak uvidíte, co se stane,“ naznačil reportérům přímo na Imole svoji budoucnost Mexičan. „Sezona pomalu končí, takž si myslím, že pro týmy je důležité vědět, co se děje, co se může stát… a pro jezdce platí to samé. Dívám se na všechny možnosti, už nemůžu o moc déle čekat,“ naznačuje, že rozhodnutí by mělo padnout co nejrychleji.

Mercedes chce ukázat elektromobil, který ujede až 1200 kilometrů. Pomoci mají poznatky z formule 1

Když byl dotázán, zda má konkrétně na mysli projekt Red Bullu, odpověděl Mexičan takto: „Myslím, že dokud nepotvrdí oba jezdce, jsou pro mě možností, je to lákavé místo. Ale to platí i pro jiné týmy, jenže čas běží a příležitostí pro příští rok už moc není.“

Pokud by se Pérez dostal do Red Bullu, s nímž je spojován i Nico Hülkenberg, rozhodně by se nespokojil s tím, aby dělal Verstappenovi dvojku. „O tom podle mého rozhodují výsledky na trati. „Byl bych velmi překvapen, kdyby existoval tým, který by už při příchodu jezdci řekl, že bude číslo dva. Ale samozřejmě nevím, jak to v Red Bullu chodí,“ zakončil Pérez.

Proč Red Bull znova nepovýšil Gaslyho a jaká bude jeho role u AlphaTauri