Možná jsem se na oválu naučil jezdit rychle, směje se Alonso

Zatímco Stoffel Vandoorne skončil v kvalifikaci na chvostu startovního pole, Fernando Alonso dokázal dostat monopost McLarenu do čtvrté startovní řady.

2 Štítky: Fernando Alonso GP Španělska Zveřejněno 13. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Nejlepší letošní kvalifikaci má za sebou zásluhou Fernanda Alonsa tým McLaren. Španěl v kvalifikaci na domácí Velkou cenu skončil sedmý. „Možná jsem se na oválu naučil, jak jezdit rychle na rovinkách,“ vtipkoval Alonso v narážce na svůj test s vozem IndyCar.

„Byla to pro nás dobrá kvalifikace a sedmé místo je dar. Uvidíme, co dokážeme zítra. Jak jsem řekl včera, někdy víkend začnete špatně, ale pak se vše spraví, a opačně. Důležitá věc bude pokusit se pro zítra získat nějaké body.“

Pilot McLarenu totiž během pátku musel skousnout další poruchu agregátu Honda, kvůli kterému toho moc nenajezdil. Chuť si ale spravil během soboty. „Dnes to byl hezký den, hezká kvalifikace, ve které jsme nacházeli desetinku za desetinkou. Pak jsme se překvapivě dostali do třetí části kvalifikace a zajeli další velmi dobré kolo.

Včera to nebylo normální. Měli jsme problém v prvním tréninku a ve druhém auto bylo poloviční. Ale tvrdil jsem, že bychom dnes měli být o něco více konkurenceschopní. Bylo to nakonec lepší, než jsme čekali. Taky podpora od fanoušků vám dodá pár desetinek,“ vysekl Alonso poklonu divákům na tribunách.

A jaká jsou jeho očekávání do závodu? „Na konci nikdy nevíte, zda nebudete mít problém. Letos jsme jich měli už moc a některé přišly jako blesk z čistého nebe. Takže doufáme, že zítra to nebude ten případ a budeme schopni získat pár bodů.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Možná jsem se na oválu naučil jezdit rychle, směje se Alonso”

  1. Lukáš Štěrovský napsal:

    Jasně, že je, neumím počítat. 🙂

    Louis65:
    Rekl bych ze sedme misto je ctvrta rada, ale nic to nemeni na skvelem vysledku. Ted uz jen schazi aby take konecne uvidel cil a nejlepe na bodovanem poradi.

  2. Louis65 napsal:

    Rekl bych ze sedme misto je ctvrta rada, ale nic to nemeni na skvelem vysledku. Ted uz jen schazi aby take konecne uvidel cil a nejlepe na bodovanem poradi.

Napsat komentář