Motory Haasu by příští rok mohly nést jméno Alfa Romeo

Návrat Alfy Romeo do F1, o němž sní prezident Ferrari Sergio Marchionne, by mohl proběhnout už příští rok. Nést jméno legendární italské značky by mohly pohonné jednotky Haasu.

Štítky: Alfa Romeo Ferrari Haas Zveřejněno 13. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Prakticky pokaždé, když se prezident Ferrari Sergio Marchionne objeví osobně na velké ceně, zaplaví internet následně vlna zpráv týkajících se Ferrari. Nejinak tomu je i nyní, po Grand Prix Rakouska, kterou navštívil právě šéf Scuderie.

Ten se dlouhodobě netají snahou o návrat Alfy Romeo do šampionátu. Alfa spadá pod koncern FIAT Chrysler Automobiles, do něj je Marchionne rovněž zapojen. Až do dneška se však nepodařilo vymyslet způsob, jakým by se Alfa mohla do královny motorsportu vrátit. Vlastní tým z finančních důvodů totiž nepřipadá v úvahu. Italská média ale přišla se spekulací, podle které by mohl pomoci „béčko“ Ferrari, stáj Haas.

Jeho motory Ferrari by v příštím roce mohly nést alespoň jméno Alfy Romeo (podobně jako se agregát Red Bull od Renaultu oficiálně nazývá TAG Heuer). Můžeme se zatím jen dohadovat, zdali by Haas, reprezentující sám sebe jako hrdou americkou stáj, byl ochoten spojit své jméno s italskou legendou.

Kolaborace Haasu a Ferrari může navíc ovlivnit jezdecké složení stále ještě nové stáje ve formuli 1. Jelikož další tým, se kterým Scuderia dlouhodobě spolupracovala – Sauber – od příští sezony přechází k Hondě, zůstane Haas jediným místem, kde Ferrari může nechat zaučovat své mladé talenty.

Na potenciálním seznamu jsou Antonio Giovinazzi a Charles Leclerc. Nelze ale předpokládat, že by mohli získat závodní sedačku hned pro příští rok. Romain Grosjean je v týmu dobře zabydlen a je schopen dobrých výsledků. Kevin Magnussen je pod smlouvou i na sezonu 2018.

Možným řešením by snad byl jen odchod jednoho z těchto závodníků – třeba zrovna do Ferrari, kde by se mohla uvolnit sedačka po Kimim Räikkönenovi.

Diskuse k článku

Napsat komentář