Motor nefungoval, jak by měl, stěžuje si Vettel

Nálada ve Ferrari je po kvalifikaci na GP Kanady rozpačitá. Räikkönen bude zítra startovat z druhé řady, Vettel skončil šestnáctý.

1 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 6. 06 2015 — Zuzana Kulichová

Nálada ve Ferrari je po kvalifikaci na GP Kanady 2015 rozpačitá. Kimi Räikkönen bude zítra startovat z druhé řady, Sebastian Vettel skončil šestnáctý.

Sebastian Vettel se v kvalifikaci na Grand Prix Kanady nedokázal probojovat ani do její druhé části. V dosažení lepšího výsledku mu zabránil nedostatečný výkon motoru.

„Motoru se nedostávalo výkonu, takže jsem hodně času ztratil na rovinkách. Bohužel… Na konci kvalifikace jsem se snažil probojovat do druhé části, nahnal jsem si nějaký čas, ale nestačilo to. V každém případě by to ani nic moc neřešilo,“ přiznává Vettel.

Zítřejší závod pilot ale zatím nevzdává. „Uvidíme. Všechno závisí na tom, jak na tom budou ostatní. Máme rychlé auto, takže bychom měli bez problémů získat nějaké pozice,“ věří.

Po skončení kvalifikace pak Sebastian Vettel dostal od stewardů penalizaci za předjíždění pod červenými vlajkami během tréninku. Více informací najdete zde.

Pro Kimiho Räikkönena byl dnešek nejúspěšnější kvalifikací v letošní sezoně. Pilot zítra odstartuje do závodu ze třetího místa, ovšem k jeho průběhu přistupuje jako vždy velmi pragmaticky.

„Je jasné, že se pokusíme udělat všechno, co bude v našich silách, ale uvidíme, co se z toho vyvrbí. Je ještě moc brzy na to, abychom dělali nějaké závěry. Naše výsledky jsou pořád horší, než jaké bychom si přáli, takže před týmem stojí ještě hodně práce, než se dostaneme mezi lídry.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Motor nefungoval, jak by měl, stěžuje si Vettel”

  1. Zeleenda napsal:

    U Ferrari nasadili vylepšený motor a kupodivu se vysledky ihned dostavily :mrgreen: těším se, jak Vettel bude prokousavat pořadím dopředu…

Napsat komentář