Motor Mercedesu je pořád nejlepší, díky rekuperované energii

Podle Maxe Verstappena je na tom co do výkonu pohonné jednotky Red Bull i Mercedes prakticky stejně. Jediným rozdílem je množství generované energie.

Štítky: Mercedes Pohonné jednotky Red Bull Zveřejněno 8. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

Se zlepšenou formou Red Bullu je jasné, že v boji o titul budou letos rozhodovat i ty nejmenší maličkosti. Zatímco Mercedes se jeví jako lepší vůz v závodech, Red Bull je rychlejší na jedno kolo.

Podle Maxe Verstappena těží Stříbrné šípy stále z komplexnější pohonné jednotky, přestože Honda přes zimu rozdíl snížila. „Myslím si, že obecně je Mercedes stále trochu lepší v generování energie, kterou dokáže získat během jednoho kola,“ naráží Nizozemec na rekuperační systémy agregátu.

„Z hlediska čistého výkonu jsme na tom srovnatelně. Někdy záleží jen na tom, jak je to auto nastavené. Portugalsko pro nás bůhvíproč nebylo ideální,“ dodává Verstappen.

Honda pokračuje ve vývoji motoru i pro rok 2022

Podle šéfa stáje Christiana Hornera se Honda dostala výkonnostně přes zimu na úroveň Mercedesu z konce loňské sezony. „Odvedli skvělou práci. Je zřejmé, že do letošního roku, který bude jejich posledním v F1, vložili spoustu úsilí.

Mají v plánu skončit ve velkém stylu. Opravdu na mě udělali dojem,“ tvrdí Horner na konto Hondy.

A jak si stojí Red Bull oproti Mercedesu, co se šasi týče? To opět srovnává Max Verstappen. „Pořád tvrdím, že vozy se vyvíjí, což znamená, že z nich musíte neustále dostávat maximum.

Vždycky se budou vyskytovat silné a slabé stránky, ale myslím, že více jde o nalezení správného vyvážení. To není vždycky snadné. Třeba v Portugalsku měli jezdci Mercedesu odlišné nastavení,“ prozradil Max Verstappen.