Motocyklový šampion Valentino Rossi závidí pilotům F1 závod v Mugellu

Italský závodník a sedminásobný mistr světa mistrovství světa silničních motocyklů Valentino Rossi žárlí na svoje kolegy z formule 1. MotoGP se totiž letos z důvodu pandemie do Mugella nepodívá, zatímco královnu motorsportu na něm čeká závodní premiéra.

Štítky: GP Toskánska Mugello Valentino Rossi Zveřejněno 11. 09 2020 — Lukáš Štěrovský

Rossi dráhu v Mugellu dobře zná, motocyklové závody hostí okruh od roku 1994. Navíc na tamní trati Ital dvakrát testoval s Ferrari, a to v letech 2004 a 2006, kdy se dokonce účastnil testů s ostatními jezdci. Na okruh má ale i špatné vzpomínky: v roce 2010 ve volném tréninku havaroval a přivodil si zlomeninu nohy, která ho vyřadila prakticky z celého zbytku sezony… přesto se do Mugella vrací rád.

„Závidím hlavně kvůli tomu, že letos do Mugella s MotoGP nejedeme,“ přiznává Ital. „Pro mě i spoustu dalších jezdců je to jedna z nejlepších tratí na světě, nejen pro motocykly, ale i auta.

Jak motocyklový šampion Valentino Rossi porazil hvězdy F1

Dvakrát jsem tam jel s vozem F1 Ferrari a bylo to neskutečné. Jednou bylo mokro a zejména pasáže Casanova/Savelli, Arrabiata 1, Arrabiata 2 byly skvělé. V Arrabiata 2 jste mohli jet na plný plyn, 275 km/h, a to je přitom výjezd úplně slepý a oproti MotoGP sedíte hodně nízko. Myslím, že si to kluci užijí a jsem velmi zvědavý na nedělní závod.

Podle mého je trať pro současné velké vozy příliš úzká. Ale myslím, že si to všichni užijí,“ dodává Rossi, známý milovník čtyř kol, který naposledy usedl do vozu F1 ve Valencii na podzim loňského roku, když si prohodil místo s Lewisem Hamiltonem.

To nejzajímavější o okruhu Mugello