Mostecký autodrom vám umožní stát se okruhovým šampionem. Už tuto neděli!

Chcete se na vlastní kůži zúčastnit závodu na okruhu o zajímavé ceny? Pak byste si neměli nechat ujít akci, která se během neděle koná na mosteckém autodromu a jejíž vítěz bude mít zajištěný start v závodě obnoveného šampionátu Octavia Cup! Už v neděli 20. listopadu pokračuje první kolo soutěže Automotoklubu Most s podporou Českého olympijského výboru…

Štítky: Autodrom Most Soutěž Zveřejněno 18. 11 2016 — Lukáš Štěrovský

Chcete se na vlastní kůži zúčastnit závodu na okruhu o zajímavé ceny? Pak byste si neměli nechat ujít akci, která se během neděle koná na mosteckém autodromu a jejíž vítěz bude mít zajištěný start v závodě obnoveného šampionátu Octavia Cup!

Už v neděli 20. listopadu pokračuje první kolo soutěže Automotoklubu Most s podporou Českého olympijského výboru a Autoklubu České republiky „Hledá se nový okruhový šampion“ pro mladé muže a ženy od 15 do 27 let.

Zajet co nejrychleji jedno kolo na malém okruhu mosteckého autodromu se amatérští jezdci mohou pokusit v době od 9 do 15 hodin. Na nejlepší tři navíc čeká mimořádné ocenění, a to vánoční poukazy společnosti AUTODROM MOST.

most_banner_velky_ponozky

Vítěz nedělních jízd získá kromě postupu do druhého kola soutěže také voucher Vánoční ponožky, který mimo kvalitních a teplých ponožek obsahuje i kurz sportovní jízdy na autodromu. Stříbrnou příčku pořadatelé ocení voucherem Vánoční ponožky, který zahrnuje také testovací jízdu na velkém okruhu autodromu. Třetí nejrychlejší jezdec si domů odveze poukaz s ponožkami v hodnotě 500 korun.

„Chceme mladé řidiče motivovat, aby si přijeli vyzkoušet své umění, možnosti i rychlost na závodní dráhu našeho uzavřeného areálu za dohledu traťových komisařů. Snažíme se tak zprostředkovat soutěžícím adrenalinový zážitek v podmínkách jejich maximálního bezpečí. A chráníme tak také ostatní účastníky silničního provozu,“ vysvětlila členka výboru mosteckého automotoklubu a obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Autodrom Most nabízí skvělou příležitost, jak otestovat vás vůz na závodní trati

Autodrom Most nabízí skvělou příležitost, jak otestovat váš vůz na závodní trati

Automobily pro soutěž o šampiona pořadatelé rozdělili do čtyř skupin podle poměru hmotnosti a výkonu, samostatnou kategorii pak tvoří jízdy na divokou kartu. Z každé skupiny postupuje do 2. kola soutěže 25 jezdců s nejlepšími dosaženými časy, na divokou kartu pak pět jezdců s nejlepšími časy. Ve 2. kole tak svede souboj 105 mladých mužů či žen. „Pokud v některé z kategorií nenaplníme počet postupujících, mají šanci jezdci z ostatních skupin. Může se tak stát, že místo 25 postoupí z každé skupiny do 2. kola soutěže více jezdců i ve slabších vozech,“ upřesnila Svobodová.

Třetí kolo se zúží ze 105 na 40 nejrychlejších mladých jezdců, ve finálním 4. kole poměří síly deset nejlepších. Více informací o soutěži včetně jejích pravidel zájemci najdou na webu autodromu Most.

Přihlásit do soutěže se může prakticky každý občan ČR v dané věkové kategorii. Finanční nároky spojené s účastí jsou totiž právě díky podpoře Českého olympijského výboru a Autoklubu ČR minimální, naopak výherní ceny více než lákavé. Vítěz absolvuje jako jezdec závodní víkend obnoveného seriálu Octavia Cup v příštím roce. Jeho úspěšní rivalové, kteří skončí na 2. až 10. místě, získají volný vstup do okruhové školy autodromu. Další v pořadí až do 40. místa se pak mohou těšit na sportovní kemp s dvojnásobným vítězem evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petrem Fulínem.

Čtěte dále: Zábava na podzimní a zimní měsíce: The Most Winter Challenge začíná už v pátek!

Na vítěze čeká účast v závodě Octavia Cupu!

Na vítěze čeká účast v závodě Octavia Cupu!

Diskuse k článku

Napsat komentář