Montoya chválí Alonsa. Jeho šance na zisk trojkoruny jsou velmi dobré

Bývalý pilot F1 Juan-Pablo Montoya okomentoval snahu Fernanda Alonso o zisk takzvané trojkoruny – tedy vítězství ve Velké ceně Monaka F1, Indy 500 a 24 hodin Le Mans.

Štítky: Fernando Alonso Juan Pablo Montoya Zveřejněno 26. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

„Myslím, že jeho šance jsou velmi, velmi dobré. Má na to určitě schopnosti, ale není to snadné. Pravdou je, že k tomu mám blíž,“ uvedl Montoya, kterému chybí už „jen“ výhra ve slavné čtyřiadvacetihodinovce. „Nevím, jak to bude s Le Mans. Uvidíme, jak to bude s pravidly a jestli bude nějaká šance na účast. Myslím, že by to byla zábava.

Podle mého jsme já a Fernando dva jezdci, kteří se nebojí zkoušet nové věci. Nevidím, že by to někdo jiný z jezdců F1 zkoušel. Když jste mladí a v F1, tak nevidíte nic jiného,“ zhodnotil Kolumbijec.

Ten dává Alonsovi pro letošní rok mnohem větší šance, než když McLaren poháněl agregát Hondy. „S Renaultem na tom budou o moc lépe, i když je pravdou, že Honda už taky konečně začínala fungovat. F1 sleduji, ale nikdy to pro mě nebyla úplně nejzajímavější disciplína z hlediska soupeření.

Americké závody jsou více show než sport, v Evropě je ale mnoho konzervativnějších lidí, kterým se to nelíbí. Uvidíme, jak to Liberty Media vyřeší,“ uzavřel bývalý pilot McLarenu a Williamsu.

Diskuse k článku

Napsat komentář