Montezemolovi by slušelo víc pokory, říká šéf Fiatu Marchionne

Sergio Marchionne nevnímá poslední vyjádření prezidenta Ferrari Lucy di Montezemola jen pozitivně.

3 Štítky: Ferrari Luca di Montezemolo Sergio Marchionne Zveřejněno 8. 09 2014 — Jan Pastorek

Sergio Marchionne nevnímá poslední vyjádření prezidenta Ferrari Lucy di Montezemola jen pozitivně.

Montezemolo v Monze prohlásil, že Ferrari neopouští, a naznačil, že jeho případný ochod bude jeho vlastním rozhodnutím. A to se úplně nelíbilo Marchionnemu, podle něj nikdo není „nepostradatelný“.

„Považuji se za klíčového, samozřejmě“, komentoval šéf Fiatu. „Ale také dobře vím, že jsem ve službách této společnosti. Takže to stavět do pozice nebo vytvářet iluze, že někdo může fungovat mimo pravidla, je nesmysl. Je to stejné pro něj i pro mě, sloužíme společnosti. Když společnost změní plán, když už se myšlenky neshodují, dojde ke změně.“

Marchionne zdůraznil, že změna ve vedení Ferrari „není na pořadu dne“, takže Montezemolo skutečně zůstává v Maranellu i po dvou dekádách. V jeho prospěch hovoří především komerční úspěchy.

„V objemech (prodejů) a ekonomických výsledcích udělal Luca mimořádnou práci,“ chválil Marchionne. „Jsme dobří přátelé, ale když čtu jeho prohlášení, jsou to věci, které bych já sám neřekl.“

Naopak mínusem pro Montezemola jsou sportovní výsledky.

„Srdcem Ferrari je vítězení ve formuli 1. Nechci vidět naše jezdce na 7. a 12. místě. Vidět červené v tomto stavu, i když máme nejlepší jezdce, výjimečné zázemí, dobré inženýry, když to všechno vidím a uvědomím si, že jsme nevyhráli od roku 2008… Důležité pro Ferrari nejsou jen finanční výsledky, ale také vyhrávání, a my se trápíme šest let,“ dodal.

 

Diskuse k článku

3 komentáře: “Montezemolovi by slušelo víc pokory, říká šéf Fiatu Marchionne”

 1. Tomáš Richtr napsal:

  Ferrari Montezemola nedrží. Montezemolo je prostě jen silně politickou osobou 😉

 2. achard napsal:

  wrt:
  Fakt netuším, prečo ho Fiat ešte drží.

  Protože zařídil Ferrari 7 titulů mistra světa Formule 1 a udělal z něho nejluxusnější a nejprodávanější značku sportovních vozů na trhu.
  Montezemolo je jednou z největších osobností Itálie a kdyby na to kývl, byl už dávno Italským prezidentem, ale on nechce vstoupit do politiky a kandidaturu už několikrát odmítl.

 3. wrt napsal:

  Fakt netuším, prečo ho Fiat ešte drží.

Napsat komentář