Montezemolo tvrdí, že Alonsova povaha přispěla neúspěchu Ferrari

Španělský pilot nebyl úplně týmový hráč, alespoň to tvrdí bývalý prezident Ferrari Luca di Montezemolo.

2 Štítky: Fernando Alonso Ferrari Luca di Montezemolo Zveřejněno 27. 03 2019 — Jiří Košta

Bývalý prezident Ferrari Luca Di Montezemolo otevřeně promluvil o letech kdy byl v italské stáji Fernando Alonso.

Alonso byl blízko zisku titulu s Ferrari v letech 2010 a 2012, ale ani jednou se z prvního místa neradoval. To Španělského dravce přimělo k odchodu z Ferrari na konci roku 2014.

„Zaprvé měl opravdu smůlu, že byl ve Ferrari v době, kdy Ferrari bylo velmi blízko Red Bullu. Tak blízko, jako bylo Ferrari začátkem milénia,” řekl Montezemolo.

„Zadruhé, nerad to říkám, ale měl prostě smůlu. Přišel o titul v Brazílii 2012, kde Vettel v prvním kole naboural se Sennou. Nebo měl smůlu v roce 2010, kde se tým špatně rozhodl, závod mohl dokončit čtvrtý. V tom závodě jsme přišli o šampionát.

Zatřetí jeho povaha. Je velký rozdíl mezi Michaelem, Nikim a Alonsem, který nebyl Alonsem, když byl u Ferrari.

Když vyhrává, je šťastný. Ale když nevyhrává, je to problém týmu. Zkrátka není spokojený. Nebyl s týmem spojený tak, jako Michael nebo Niki. Obzvlášt v těžkých momentech. Být blízko týmu v takových situacích je snadné.

Alonso je skvělý jezdec, byl, a bude. Kdyby tehdy získal šampionát, všechno by bylo úplně jiné. Mluvíme o Alonsovi takto pozitivně, i když neměl dlouhé roky nejlepší auto, přesto byl schopen vítězit v šampionátech.”

Diskuse k článku

Napsat komentář