Monopost Ferrari pro příští ročník bude evolucí toho letošního

Mattia Binotto, šéf Ferrari, vyvrátil spekulace, že tým z Maranella se nesoustředí na vývoj monopostu SF90. Podle něj naopak investovala stáj spoustu času do vývoje, a proto monopost pro příští sezonu bude koncepčně vycházet z toho letošního.

Štítky: Ferrari Mattia Binotto Zveřejněno 3. 10 2019 — Lukáš Podstata

Ferrari se aktuálně nachází na druhém v místě v pořadí Poháru konstruktérů. Na Mercedes ale ztrácí 169. bodů, to především kvůli horším výkonům z počátku sezony. Italský tým před sezonou zvolil jinou vývojovou cestu než konkurence a monopost SF90 trápí především problémy s aerodynamikou.

Některé zdroje dokonce tvrdí, že Ferrari již nepracuje na vylepšení aktuálního monopostu a soustředí se především na vůz pro následující sezonu. Mattia Binotto, šéf Ferrari, ale tyto spekulace vyvrátil a řekl, že tým z Maranella chce postavit koncept budoucího vozu na tom letošním. „Vynaložili jsme velké úsilí, abychom pochopili slabiny našeho vozu. Monopost SF90 stále vyvíjíme. Nepřinesli jsme jen velká vylepšení v Singapuru, ale snažíme se do každé velké ceny něco zlepšit a posunout nás tak vpřed.

Upřímně si myslím, že koncept našeho předního křídla okopírovalo hodně týmů. Příští sezonu bude monopost evolucí toho letošního. Pořád jsem přesvědčený, že budeme mít účinné auto. Nejsem toho názoru, že bychom měli špatný koncept. Víte, existují i jiné důvody, proč jsme v letošní sezoně neudělali to, co jsme očekávali, ale ty tu nechci zmiňovat,“ řekl šéf Ferrari.

Binotto také souhlasí s tím, že aktuálně nejmenší slabinou pro Ferrari je pohonná jednotka. „Máme opravdu dobrou rychlost, ta ale nepochází pouze z motoru.“

Diskuse k článku

Napsat komentář