Monako své velké ceně věří, zahájí přípravu okruhu

Vloni o závod v Monaku, jeden z klenotů sezony, připravila fanoušky pandemie koronaviru. I letos se zkraje roku vyskytly zprávy, že Velká cena je v ohrožení, to ale pořadatelé rychle vyvrátili. Teď svoje tvrzení potvrdili, když zveřejnili informace o započetí příprav na samotný závod.

Štítky: GP Monaka Zveřejněno 18. 02 2021 — Lukáš Štěrovský

Přípravy zahrnují překreslení čar na silnici, instalaci tribun a tak dále, což se pojí s velkou nepříjemností pro Monačany – dopravními omezeními, která navíc trvají i během jednotlivých závodů. Monacký autoklub potvrdil, že práce započnou už v pondělí tak, aby vše bylo zavčas připraveno nejen na Grand Prix F1 (20. – 23. května), ale také na historický závod o měsíc dřív a podnik formule E první týden v květnu. Vůbec poprvé se tak pojedou všechny tři závody v jeden rok; formule E a historická Grand Prix se obvykle ob rok střídaly.

V roce 2020 se Monako nekonalo poprvé od sezony 1954. S ohledem na loňský provizorní kalendář bude Grand Prix Monaka 2021 vůbec prvním městským závodem od Singapuru 2019. Je to logické, protože právě městské závody jsou kvůli velké koncentraci lidí, což může vést k šíření nákazy, rizikovými podniky, jimž se formule 1 vloni vyhýbala. Navíc s přípravou na závod je ve městech potřeba začít několik měsíců předem, jak bylo zmíněno, což v nejisté sezoně 2020, kdy se situace mnohdy měnila ze dne na den, nebylo možné.