Trochu divočina, samé žluté vlajky a provoz, hořekuje Räikkönen

Finský pilot skončil na čtvrtém místě, díky penalizaci Lewise Hamiltona ale bude startovat jako třetí. To je podle Räikkönena dobrou výchozí pozicí do Velké ceny Rakouska.

Štítky: GP Rakouska Kimi Räikkönen Zveřejněno 8. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Räikkönen stejně jako všichni piloti ve třetí části doplatil na žluté vlajky, které způsobily to, že piloti neměli prakticky šanci vylepšit první rychlé pokusy. Fin tak ztratil skoro půl vteřiny na svého týmového kolegu. Díky Hamiltonově penalizaci bude nakonec startovat z třetího místa.

Fin přesto svoje kvalifikační počínání hodnotí jako relativně úspěšné. Podle něj šlo hlavně o limitaci škod s ohledem na těžký pátek, který na Red Bull Ringu zažil. „S ohledem na to, jak obtížný nebo špatný – záleží na váš, jak na to chcete pohlížet – víkend byl, jsme třetí, takže alespoň něco dobrého.

Mohlo to být mnohem horší. Vůz by měl být OK pro závod. Zatím to nebylo moc lehké, ale myslím, že jsme na solidní pozici pro zítřek,“ tvrdí Fin, podle kterého se Ferrari oproti pátku výrazně zlepšilo.

Ferrari se musí soustředit na svůj vlastní závod

„Víme, co se včera stalo, ale nechci o tom mluvit. Ve třetím tréninku se to zlepšilo, a pak už to byla otázka nastavení a vyvážení. Očividně jsme v tom byli o krok pozadu, ale dnes jsme z toho dostali maximum.“

Räikkönena navíc zdržel i Jolyon Palmer v první části kvalifikaci. „Bylo to druhé rychlé kolo a bylo dobré. Byl jsem v poslední zatáčce, když Palmer zpomalil, takže jsem musel taky hodně zabrzdit. Musel jsem použít další sadu pneumatik, což nebylo v plánu, takže to nebylo ideální.

Druhá část byla v pohodě, i když jsme museli změnit strategii. Třetí část pak nebyla tak zlá. V rychlém kole jsem v posledních třech zatáčkách narazil na nějaká auta, což nepomohlo. Ve druhém kole se pak objevily žluté vlajky. Nemohl jsem nic dělat,“ vysvětluje Räikkönen.

„Auto bylo dobré, ale kvalifikace byla celkem chaotická. Nicméně vůz je v pohodě a jsem šťastný za třetí místo,“ dodává ještě pilot Ferrari.

Diskuse k článku

Napsat komentář