Mohl jsem bojovat o vítězství, lituje odstoupení Alonso

Pilot ve službách McLarenu lituje nezaviněné kolize v úvodu Velké ceny Singapuru, kvůli které musel později odstoupit. Alonso podle svých slov měl minimálně na boj o stupně vítězů, možná i prvenství v závodě.

Štítky: Fernando Alonso GP Singapuru Zveřejněno 17. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Jezdec McLarenu měl perfektní odpich z osmého místa a do první zatáčky najížděl jako třetí před Lewisem Hamiltonem, který se jen o pár chvil později stal lídrem závodu. Alonso ale doplatil na postartovní kolizi Vettela, Räikkönena a Verstappena, když byl vzápětí doslova sestřelen právě vozy dvou posledně jmenovaných.

Přestože Španěl mohl ještě pár kol pokračovat, jeho mclaren byl v tak dezolátním stavu, že Alonso stejně musel odstoupit. „Levá strana byla úplně zdemolovaná, byl to skoro zázrak, že jsme po tak silném nárazu mohli vůbec pokračovat. Nakonec jsme stejně museli odstoupit, což je škoda, protože jsem pro tento závod měl vysoká očekávání.

Myslím, že jsem mohl být i v čele, jelikož Hamilton byl v nájezdu do první zatáčky za mnou. Takže když později vedl, znamená to, že jsem mohl vést já,“ lituje Španěl. „Někdy vše vyjde, a jindy zase ne. Když startujeme zezadu kvůli penalizacím, obvykle dojede všech dvacet aut. Teď jsme na tom byli dobře, díky dešti si myslím, že jsme mohli bojovat nejhůře o pódium, možná i o vítězství. Stát se mohlo cokoliv.

Bolí to, protože stupně vítězů jsou stupně vítězů. Jenže když jedete do první zatáčky po startu z vnějšku a někdo je široký, trefí vás. Jak jsem říkal, když je to na startu takto těsné, obvykle se něco stane. Pokusíme se vytvořit si další šanci v Malajsii,“ říká dvojnásobný šampion.

Diskuse k článku

Napsat komentář