Moc kamarádů si během závodu asi neudělám, směje se Ricciardo

Piloti Red Bullu v kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska obsadili páté a šesté místo. I přes vylepšení vozu tak nedokázali svoji pozici Verstappen ani Ricciardo vylepšit.

Štítky: Daniel Ricciardo GP Maďarska Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 29. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

„Nedokázali jsme přinutit vůz pracovat správně,“ litoval Verstappen. „Buď se přetáčel, nebo nedotáčel, a to na místech, kde se mi to nelíbilo. Oproti včerejšku jsme toho hodně změnili. Byl to jeden z nejtěžších víkendů v moji kariéře pilota F1. Jsem šťastný za páté místo.

Včera jsem s vozem nebyl spokojený, takže jsem celkem potěšen tím, kde jsme skončili. V pátek jsme měli velké potíže a nemohli najít správné vyvážení. Normálně se ve voze cítím dobře, ale to neplatilo. Otočilo se to až v kvalifikaci.

První dvě části byly celkem dobré. Víme, že poslední část je pro nás nejtěžší, protože nemáme speciální motorový mód. Bylo to v pohodě, až na poslední výjezd, kde jsem si nechal nastavit moc velký přítlak na přední křídlo a auto tak bylo trochu přetáčivé,“ vysvětloval Nizozemec.

O něco více zklamaný byl Daniel Ricciardo. „Cítil jsem, že máme na víc, takže šesté místo je trochu frustrující. Myslím, že zítra budeme silnější. Bude to sranda, rozhodně si nebudu během závodu dělat žádné kamarády. Ale to je OK. Protože jsem trochu vzadu, budu si muset protlačit cestu polem.

K tomu nepotřebuju dobrý start. V posledních letech jsem tu měl spoustu zábavy při předjíždění. Pokud dojedeme v první pětce, bude to fajn. V kvalifikaci jsem měl plné ruce práce s autem, a i když se postupně zlepšilo, stále mě to plně neuspokojilo,“ vysvětloval Ricciardo.

Australana mrzí i to, že přestože během pátku vypadala Red Bull konkurenceschopně, v sobotu se vše otočilo. „Ráno se dost změnila trať, díky čemuž Ferrari našlo další čas. Zdá se, že se během víkendu nedokážeme tak zlepšit jako oni. Jsme zase o něco pozadu, ale nemáme pro to vysvětlení.“

Diskuse k článku

Napsat komentář