Mnozí si stěžují, ale Schumacher tři závody hned po sobě miluje

Pilotovi Haasu se ve formuli 1 velice líbí. Schumacher miluje život v královně motorsportu a přiznal, že si užívá i nabitý kalendář a několik závodů hned týden po sobě.

Štítky: Haas Mick Schumacher Zveřejněno 11. 07 2021 — Vašek Štěpánek

Nejoblíbenější místo mladého Schumachera je sedačka v jeho Haasu a byl by rád, kdyby mohl závodit každý víkend v průběhu celého roku. Není se co divit, syn sedminásobného šampiona má za sebou vcelku solidní debut, ve kterém konstantně zastínil výsledky svého kolegy Nikity Mazepina.

„Mé nejoblíbenější místo je v autě, právě tam se vždy dokážu dostatečně uvolnit. Jsem rád, že jsme nyní měli tři závody po sobě. Jistě, je to náročné a je dobré si dát chvíli pauzu, ale být to na mě, závodil bych pořád. Už teď se těším na Silverstone a další závody,“ uvedl nováček letošní sezony.

Ve Francii se Mick Schumacher navíc poprvé objevil i v Q2, i když trochu kontroverzním způsobem. Pilot Haasu udělal v závěru první části kvalifikace chybu, díky které byly vyvěšeny červené vlajky, a to mladému Schumimu pomohlo dostat se poprvé v kariéře přes Q1.

Svými výkony dokáže Schumacher navíc konstantně porážet svého týmového kolegu a dalšího nováčka letošní sezony Nikitu Mazepina. Rus na sebe upozorňuje spíše pro svou horkokrevnost a poměrně častými chybami a celkové tempo obou závodníků je také relativně rozdílné.

„Jsem vcelku spokojen s tím, jak se věci nyní mají. Myslím, že nám to s týmem funguje opravdu dobře. Užívám si tuto práci. Je pro mě snadné přijít do práce brzy ráno a odcházet pozdě večer, protože přesně to miluji.

Myslím, že se náš celkový přístup k práci projevuje i v našem výkonu, což je pro mě velice důležité. Jsem přesvědčen, že se tvrdá práce v jistém okamžiku začne vyplácet,“ uzavřel pozitivně pilot Haasu.

Heineken odhaluje autonomní vozítko, které vám kdykoliv doveze pivo