Mít všichni stejná auta, šampionát by vypadal jinak, popichuje Hamilton

Lewis Hamilton se před domácím víkendem Maxe Verstappena rozpovídal o aktuální silné formě nizozemského závodníka. Brit na jednu stranu uznává kvality pilota Red Bullu, ale druhým dechem dodává, že Verstappen hodně těží z dobrého auta a kdyby měli všichni stejný vůz, šampionát by vypadal jinak.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Mercedes Zveřejněno 4. 09 2022 — Vašek Štěpánek

Sedminásobný šampion se letos nachází v pozici, ve které už dlouhá léta nebyl – nebojuje o titul mistra světa. Místo toho se britský závodník ‚jen dívá‘ na to, jak si pro další mistrovskou korunu (zřejmě) dojede Max Verstappen.

Před víkendem na nizozemském Zandvoortu byl pilot Mercedesu dotázán, jak aktuální situaci vnímá a zda ještě ve zbývajících závodech může získat vítězství. Pokud by se to jezdci Mercedesu nepovedlo, byl by rok 2022 prvním, ve kterém by nevyhrál ani jeden závod.

„Netuším, jak se situace bude dále vyvíjet. Faktem je, že my jezdci jsme velmi limitovaní autem, které zrovna řídíme. V jeden moment můžete vyhrávat a všem ukážete, co ve vás je, ale hned potom se věci mohou rychle změnit.

To, co letos předvádí [Verstappen] si zaslouží obdiv. Jezdí opravdu na skvělé úrovni. Kdyby ale nastala situace, ve které bychom všichni měli stejné auto, jakékoliv, šampionát by vypadal asi trochu jinak,“ zamýšlí se Hamilton.

Sedminásobný šampion také doufá, že po nevydařeném závodu v Belgii se Mercedes vrátí do tempa a bude schopen alespoň částečně stíhat tempu prvních týmů. Zároveň se Hamilton snaží aktivně zapojovat do vývoje vozu pro příští sezonu.

„Továrna týmu je teď místo, kde trávím hodně času. Je to přirozené. Snažím se týmu pomoci jen jak mohu. Snažíme se vrátit na vítěznou vlnu a sdílím hodně svých pocitů a názorů s každým členem našeho velkého týmu.

Mluvím s lidmi, kteří mají na starost brzdy, motor, aerodynamiku, šasi, pneumatiky a dalších mnoho věcí. Doufám, že se nám společnými silami podaří vyřešit problémy, které letos máme a že příští rok už bude o něčem trochu jiném,“ věří Lewis Hamilton.