Mít stejné auto jako Hamilton, je o titulu rozhodnuto dříve

Max Verstappen v polovině prosince získal v závěrečné Velké ceně v Abu Dhabi svůj první titul mistra světa. Pilot Red Bullu se ale domnívá, že kdyby letos seděl ve voze Mercedes a závodil by proti Lewisi Hamiltonovi, je o titulu rozhodnuto podstatně dříve.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 26. 12 2021 — Vašek Štěpánek

Tato slova pronesl nový mistr světa předvečer poslední Grand Prix roku 2021. Z dlouhodobého hlediska se ale zdá, že to byl Red Bull, kdo postavil lepší vůz. Max Verstappen vyhrál letos celkem 10 závodů, Pérez jeden. V Mercedesu si piloti rozdělili vítězství v poměru 8:1 ve prospěch Lewise Hamiltona.

Ke konci roku byl ale v jasně lepší pozici německý tým a málem se mu podařilo v poslední okamžik Verstappenovi trofej ukrást, nakonec k tomu ale nedošlo. I tak to pro Adriana Neweyho a jeho tým byl výrazně zdvihnutý ukazováček.

Rok války mezi Red Bullem a Mercedesem se také nesl v duchu velkého zákulisního boje, bojovalo se především na politickém poli, na kterém si šli zástupci obou týmu dost výrazně po krku.

Max Verstappen už dříve přiznal, že jeho názor na Mercedes a Lewise Hamiltona se letos změnil, a to ne k lepšímu. Podle Nizozemce se Černé šípy, i samotný Lewis Hamilton snaží házet vinu a křivdu na ostatní, sami se ale jistých pochybných skutků dopouští.

V sezoně 2021 se objevila také další velmi klíčová otázka… je Max Verstappen lepším pilotem, než je Lewis Hamilton? Pilot Red Bullu má tuto velmi zapeklitou otázku velmi jasnou odpověď.

„Rozhodně jsem! Nepotřebuji k tomu ale hlasy dalších lidí. Mně stačí vědět, co si myslím já a co si myslí lidé, kteří mi jsou velmi blízcí a znám je osobně. Upřímně si myslím, že kdybych seděl v jeho (Hamiltonovo) autě, o titulu je rozhodnuto už dávno.

Letos jsme čelili opravdu silnému soupeři, který vyhrál sedm titulů, to rozhodně není málo a byli jsme úspěšní. Myslím si, že to ale Lewise podnítí k lepším výsledkům příští rok, a to bude zcela jiná liga,“ předpovídá Verstappen.

Zajímavá úvaha také je, zda by Hamiltonovi více seděl monopost RB16B, když v něm vyhrál Max Verstappen, mohl by v něm vyhrát i Lewis Hamilton? Nikdo neví… každopádně Nizozemec je přesvědčen, že by jej porazil tak či tak.