Mistrovský Red Bull RB18 na plakátech Automobilist

Model Red Bull RB18 není fanouškům F1 neznámý. Závodil v mistrovství světa formule 1 v roce 2022 a jeho výsostný status zpečetil Max Verstappen, který získal svůj druhý titul mistra světa jezdců v řadě a také nejvíce vítězství ve velkých cenách v historii v jedné sezoně. Díky tomu, že Sergio Peréz skončil třetí v pořadí jezdců, si Red Bull zajistil pátý pohár konstruktérů, první od roku 2013.

Štítky: Automobilist Red Bull Zveřejněno 19. 02 2023 — GPF1.cz

Vůz RB18, který navrhl konstruktér Adrian Newey, je jeho dosud nejúspěšnějším návrhem ve formuli 1 a je všeobecně považován za jeden z nejdominantnějších vozů, které se kdy objevily na závodních okruzích. Na nejnovějším plakátě z edice ‘Blueprint’ jej vydává Automobilist. Objednat jej je možné ve třech různých velikostech.

RB18 poháněl k výsledkům motor Red Bull RBPTH001 1,6 l V6 s přímým vstřikováním paliva a přeplňováním turbodmychadlem o výkonu 740 koní (544,64 KW). V kombinaci se špičkovým elektromotorem Red Bull Powertrains byl vůz technickým zázrakem. Motor je strategicky umístěn ve středovém uspořádání s pohonem zadních kol, což vozu zajišťuje výjimečnou ovladatelnost a vyváženost, zatímco jeho lehká konstrukce o hmotnosti 798 kg poskytuje aerodynamickou výhodu. Vzhledem ke statistikám ze sezony 2022 můžeme RB18 označit za mistrovské dílo automobilového inženýrství.

Red Bull Racing RB18 se připojuje k seznamu kolekce Automobilist Blueprint. Plakát je důkazem pozoruhodného řemeslného zpracování a designu vozidla a zobrazuje jej z různých úhlů, aby vynikly jeho působivé vlastnosti a význačné zabarvení. Plakát se soustředí na výkony a úspěchy vozu, obsahuje seznam startů, vítězství, umístění na stupních vítězů a jezdců, kteří se na jeho úspěchu podíleli. Plakát zdobený barvami Red Bull Racing vychází v limitované edici 200 kusů a také ve verzích Classic a Mini. Je to důstojná pocta neuvěřitelným úspěchům týmu v sezóně 2022.

Více na stránkách Automobilist.