Mistři v zacházení s pneumatikami: Verstappen, Hamilton, Leclerc

Způsob, jakým piloti zacházejí s pneumatikami, je ve formuli 1 klíčový. Šéf programu F1 Pirelli Mario Isola vyjmenoval tři jezdce, kteří jsou v této disciplině nejlepší.

Štítky: Charles Leclerc Lewis Hamilton Max Verstappen Pirelli Pneumatiky Zveřejněno 16. 02 2021 — Vašek Štěpánek

V loňské sezoně se Hamiltonovi povedlo vyhrát jedenáct velkých cen. Celkový počet vítězství se tak vyšplhal na rekordních 95 triumfů ve formuli 1. Max Verstappen vyhrál v roce 2020 dvě Grand Prix a jeho seznam výher se také pomalu rozšiřuje.

Charles Leclerc minulý rok závod sice nevyhrál, přesto předvedl pár skvělých momentů a výkonů, na které jeho monopost SF1000 papírově neměl ani dosáhnout.

Podle šéfa Pirelli Maria Isoly za výkony tohoto tria může i rozvinutá schopnost práce s pneumatikami.

„Každý pilot má svůj osobitý styl jízdy. My zde mluvíme o 20 nejlepších jezdcích na světě, i tak zde jsou ale jedinci, kteří svými schopnostmi převyšují ostatní,“ uvedl Isola pro RacingNews365.com

„Je zřejmé, že mají skvělé dovednosti. Jejich práce s pneumatikami je pozoruhodná. Hamilton své kvality prokázal už v dřívějších letech. Leclerc na sebe upozornil v minulé sezoně, když předvedl několik skvělých závodů.“

Další změny: FIA chystá snížit přítlak formulí pro příští rok

Max Verstappen na sebe upoutal pozornost už v roce 2016, kdy během promočeného závodu v Brazílii podal excelentní výkon.

„Max na mě před několika lety udělal velký dojem. Jeho výkon byl na mokré trati prostě skvělý. Podmínky měli všichni stejné, ale byl to Max, který jel opravdu dobře. Možná Red Bullu v té době svědčily spíše mokré podmínky, to už se nedozvíme. Bez ohledu na to, byl ale jeho výkon opravdu skvělý.“

Podle Isoly září Verstappen i na suchu. Šéf Pirelli poukazuje na loňský závod na Silverstonu, který nesl název Grand Prix 70. výročí F1.

„Tehdy jsme se rozhodli přinést na okruh měkčí sady pneumatik. Nejlépe se s nimi popral Red Bull a Max Verstappen. Dokázal přitom porazit i tak dominantní Mercedesy. Možná měli toho dne nějaké problémy, ale nic to nemění na tom, že Max toho dne jel ze všech nejlépe,“ uzavřel Isola.