Mistr světa Alain Prost odhalil zuřivé okolnosti rozvodu s týmem Alpine

Šampion formule 1 Alain Prost skončil po dvou letech na pozici nevýkonného ředitele týmu Alpine, učinil tak na vlastní žádost. I proto jej rozlítilo, jak zpráva byla podána: zprvu se totiž zdálo, že Francouz dostal vyhazov. Ve skutečnosti jde ale o jeho vlastní rozhodnutí.

Štítky: Alain Prost Alpine Zveřejněno 18. 01 2022 — Lukáš Štěrovský

„Ze způsobu oznámení jsem velmi zklamaný. Bylo dohodnuto, že to s týmem sdělíme společně,“ čertil se Prost. „Tohle bylo provedeno bez respektu, ať se na mě nikdo nezlobí. Z osobních důvodů jsem odmítl nabídku, kterou jsem dostal v Abú Dhabi… a udělal jsem dobře,“ rýpl si do současných vztahů v týmu.

Později vyšlo najevo, že za Francouzovým koncem je šéf Alpinu Laurent Rossi, který pracuje na nové struktuře vedení stáje a který dle svých slov Prosta už jako konzultanta nepotřeboval.

„Uplynulý rok byl velmi znepokojující, protože ti, kteří tu bylo dlouho, museli odejít,“ naráží třeba na konec výkonného ředitele a do té doby faktického šéfa týmu Marcina Budkowskiho.

„Akceptuji změny, ale pro mě už to bylo příliš komplikované. Neměl jsem žádné slovo. O některých rozhodnutích jsem se jako člen představenstva dozvěděl na poslední chvíli. Nemuseli mě poslouchat, ale mohli mě aspoň včas informovat. To je důkaz respektu.

Nakonec mi Rossi řekl, že poradce nepotřebuje, že chce být sám a nepotřebuje nikoho, kdo by ho otravoval,“ vysvětlil Prost, který byl angažován v Enstone od roku 2015, kdy se tým pod hlavičkou Renaultu vrátil do formule 1. Nevýkonným šéfem byl jmenován v roce 2019.

K týmu se naopak podle všech zpráv připojí bývalý šéf Aston Martinu Martin Otmar Szafnauer, spolu s ním přijde i sponzor BWT (vodárenská společnost stojící za růžovými barvami Racing Pointu).

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený A L A I N P R O S T (@a.prost)


Prost se na Instagramu pořádně rozohnil.