Místo třetího jezdce Ferrari vidí Vergne jako šanci na návrat do závodní sedačky v roce 2016

Jean-Eric Vergne je přesvědčený, že odstupem do role testovacího jezdce jeho závodní kariéra ve formuli 1 neskončila.

2 Štítky: Ferrari Jean-Eric Vergne Zveřejněno 13. 01 2015 — Jan Pastorek

Jean-Eric Vergne je přesvědčený, že odstupem do role testovacího jezdce jeho závodní kariéra ve formuli 1 neskončila.

Do konce loňské sezóny závodil Vergne pro Toro Rosso, ale pro letošní rok smlouvu do Red Bullu už nedostal. Nakonec trochu nečekaně zakotvil u Ferrari jako vývojový pilot.

„Ferrari je snem každého jezdce a upřímně, nečekal jsem to,“ přiznal v rozhovoru pro Gazzettu dello Sport. „Seběhlo se to velmi rychle, Maurizio Arrivabene (šéf týmu) mi zavolal v prosinci a velmi brzy jsme měli dohodu.“

„Neznal jsem ho, dlouho jsem žil ve světě Red Bullu. Mám pocit, že jsem přišel do velké rodiny, a příchodem k Ferrari jsem velmi potěšen.“

O své práci v Maranellu má jasno. „Být třetím jezdcem v dnešní době je o tom, že jste na každém závodě a nemáte co dělat. Takže upřímně, raději budu dělat práci v simulátoru. Myslím, že dokážu týmu pomoct. Chci dát 100 procent návratu týmu na vrchol.“

Vergne má pro Ferrari cenné zkušenosti z vývoje Red Bullu. Na jeho práci je zvyklý Sebastian Vettel, zatímco doporučení u Scuderie mu dal také Massimo Rivola.

Ztrátu závodní sedačky teď nevnímá tak negativně a věří, že se do ní brzy vrátí.

„Nejsem zklamaný. Vím, že jsem udělal maximum, dal jsem tomu vše a ničeho nelituji. A pardon, ale teď jsem u Ferrari, což mi otevírá velkou šanci pro rok 2016,“ uzavřel.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Místo třetího jezdce Ferrari vidí Vergne jako šanci na návrat do závodní sedačky v roce 2016”

  1. Variotek napsal:

    Docela bych mu to místo přál..a není to tak nereálné.

  2. Zix napsal:

    Myslim si že tahle možnost napadla hned „každýho“, protože jen u Red Bullu dělají poslední dobou divný rozhodnutí – vzít 17 letýho kluka nebo nezkušenýho Kvyata před hodně dobrým Vergnem, přitom oba mají dost času a Vergne by je zatím zajezdil.

    Vše je ale asi na Kimim jak bude jezdit a kdo by byl případně volnej, ale jen u Ferrari věděj jestli by Vergnemu šanci dali nebo by hledali jinde.

Napsat komentář