Místo nových okruhů radši mělo v kalendáři zůstat Německo, myslí si Vettel

Sebastian Vettel je toho názoru, že ztráta Velké ceny Německa bude vedení formule 1 brzy mrzet. Dále je podle pilota Ferrari zbytečné rozšiřovat šampionát o netradiční okruhy.

Štítky: GP Německa Sebastian Vettel Zveřejněno 17. 09 2019 — Lukáš Podstata

Pro sezonu 2020 bylo v ohrožení hned pět aktuálních závodů, a to v Německu, Velké Británii, Itálii, Mexiku a Španělsku. Tyto destinace neměly podepsané smlouvy pro konání závodů formule 1 v následujících ročnících.

Čtyři z těchto pořadatelský zemí se na nové smlouvě s vedením formule 1 nakonec dohodly. Jediný, kdo nedokázal s promotéry najít společnou řeč, byl německý Hockeheim. Proto ho stejně jako žádný jiný německý okruh v příští sezoně neuvidíme.

Sebastian Vettel, německý závodník, tak přišel o svou domácí Grand Prix. Je ale přesvědčen, že vedení formule 1 si brzy uvědomí, že vyřadit Velkou cenu Německa z kalendáře byla chyba. „Myslím, že není možné, aby se nekonaly závody formule 1 v zemích, kde je dlouhá automobilová historie. Pravděpodobně jde především o peníze,“ myslí si Vettel.

„Nemusíme momentálně dělat nic, oni si brzy uvědomí, že musíme v takových zemích závodit. Jediné, co stačí, je přivést Grand Prix zpět. Nemyslím si, že místa, kam se formule 1 rozšiřuje, budou mít stejně fanoušků jako je to u nás v Německu.“

Podle Vettela je expanze formule 1 zbytečná. Promotéři se podle něj snaží jen získat další peníze. „Osobně rád bych se vrátil ke konání šestnácti závodů. Víte, mohlo by to všem lidem poskytnou určitou flexibilitu a svobodu věnovat se něčemu jinému. Samozřejmě my jezdci jsme na tom lépe, nemáme problém se s více závody vyrovnat. Zbytek týmu a mechanici ale musí být z expanze šampionátu opravdu vystresovaní,“ vysvětluje časovou náročnost šampionátu formule 1 Sebastian Vettel.

Diskuse k článku

Napsat komentář