Milion dolarů za závod. Kubica se snaží vrátit do hry

Podle posledních spekulací obdržel Williams novou nabídku od Roberta Kubici na sedm milionů dolarů za prvních sedm závodů sezony. Stáj váhá, i proto se letos nového jezdeckého složení nedočkáme.

2 Štítky: Robert Kubica Williams Zveřejněno 19. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Zdá se, že Williams s Kubicou podepsal kontrakt pro sezonu 2017, jak naznačil v Abú Dhabi Felipe Massa, který tvrdil, že ví, kdo za tým bude příští rok jezdit. Jenže pak se situace změnila. Sergej Sirotkin předložil týmu nabídku na 15 milionů dolarů za sezonu (hovořilo se o tom, že Kubica je schopen dát dohromady pouze 10 milionů).

Williams tak s ohledem na finance pochopitelně začal zvažovat, zda by pro něj skutečně byl Kubica nejlepší volbou a jestli nebude lepší zkusit to se Sirotkinem. To tak trochu naznačil i Massa, když minulý týden prohlásil, že momentálně už tým nesleduje a neví, co se v něm děje.

Jenže Kubica se vysněného návratu do F1 nechce vzdát. S členem svého manažerského týmu Nikem Rosbergem dal dohromady prý novou nabídku. Williamsu by zaplatil sedm milionů dolarů, avšak pouze za prvních sedm závodů sezony; tedy milion za závod. Pokud by se neosvědčil, nahradil by ho právě Sergej Sirotkin, takže stáj by o Rusovy peníze, které nabízí banka SMP jakožto jeho sponzor, nepřišla.

Williams si druhého pilota letos nezvolí

Foto: f1-fansite.com

Diskuse k článku

2 komentáře: “Milion dolarů za závod. Kubica se snaží vrátit do hry”

  1. FrancoisCEVERT napsal:

    Williams už delší dobu nedokáže poskládat kvalitní jezdeckou sestavu. Pokud by angažovali Sirotkina s Daniilem Kvyatem, není co řešit. Stroll je slabý jak čaj.

  2. Mike Litoris napsal:

    Člověk se ptá, proč Williams organizoval ten cirkus s testy, když ve finále má největší váhu objem šrajtofle.

Napsat komentář