Mick Schumacher: U Ferrari se cítím jako v rodině

Mladý Schumacher promluvil o Ferrari, ale i o svém otci.

Štítky: Ferrari Mick Schumacher Zveřejněno 22. 03 2019 — Jiří Košta

Mladý Mick Schumacher se chystá na první sezonu ve formuli 2, která je posledním krokem do formule 1. V letošní sezoně bude hájit barvy italské stáje Prema, přičemž má navíc podporu juniorské akademie Ferrari.

„Mým cílem je se letos naučit maximum. Posbírat všechny informace kolem mě, pracovat s hodně lidmi, ale zároveň se od každého něco naučit,“ řekl Schumacher.

„Tento rok to bude velká výzva, máme zde o hodně více lidí, kteří se starají o vůz, ale i tak to bude skvělé. Je to obrovský rozdíl oproti formuli 3, musíte více porozumět pneumatikám. To je rozhodně nejtěžší část.

Máme také o hodně více přítlaku a vyšší maximální rychlost, takže mnohem více práce. Je to ale dobrá výzva.“

Schumacher také už navštívil Maranello, kde sídlí stáj Ferrari. Byl uveden jako junior italské stáje s vyhlídkami na svezení v letošním voze.

„Mohu se od Ferrari naučit opravdu hodně, protože mají velké zkušenosti. Chci ukázat, co v sobě mám. Moje první zkušenost s Ferrari byla velmi srdceryvná, přivítali mě jako člena rodiny.“

Junior Ferrari také prohodil pár slov na téma otce Michaela, který je nejúspěšnějším pilotem ve formuli 1.

„Být porovnáván s mým otcem mi nikdy nevadilo. Je to jednoduché, chcete mít srovnání s nejlepším pilotem historie formule 1. Mít za idola vlastního otce je něco mimořádného, beru to jako obrovskou čest.“

Diskuse k článku

Napsat komentář