Mick Schumacher se stal kolegou Lewise Hamiltona a George Russella

Mercedes podepsal dohodu s Mickem Schumacherem na roli rezervního pilota týmu pro rok 2023

Štítky: Mercedes Mick Schumacher Zveřejněno 15. 12 2022 — GPF1.cz

“Mick bude hrát důležitou roli v pokračujícím vývoji modelu W14,” uvedl Mercedes. “V průběhu roku bude pravidelně pracovat na simulátoru v Brackley, odkud budeme bojovat v náročné sezoně 2022. Tato práce bude zúročena na tratích, protože Mick se bude ve své nové roli účastnit také všech velkých cen a vedle toho bude po celý rok plnit marketingové povinnosti.”

Mick Schumacher přichází do týmu poté, co poslední dva roky závodil za tým Haas F1. Startoval ve 43 závodech a ve Velké ceně Velké Británie 2022 si vyjel své první bodované umístění, když dojel na osmém místě. Následující týden si připsal nejlepší výsledek kariéry, šesté místo, ve Velké ceně Rakouska 2022.

“Jsem nadšený, že mohu být součástí týmu Mercedes-AMG PETRONAS F1 jako jeho rezervní jezdec pro rok 2023, a jsem odhodlán dát do toho vše, abych přispěl k jejich výkonům v tomto velmi konkurenčním a profesionálním prostředí,” řekl Schumacher. “Beru to jako nový začátek a jsem prostě nadšený a vděčný Totu Wolffovi a všem zúčastněným, že mi dali důvěru. F1 je tak fascinující svět, ve kterém se člověk nikdy nepřestane učit, takže se těším na to, že budu vstřebávat další poznatky a vložím do toho veškeré své úsilí ve prospěch týmu Mercedes.”

“Mick je talentovaný mladý jezdec a jsme rádi, že se k týmu připojil,” řekl šéf týmu Toto Wolff. “Je to dříč, má klidný a metodický přístup a je stále hladový po učení a zdokonalování se jako pilot. To všechno jsou důležité vlastnosti a my jsme rádi, že nám pomůže s vývojem vozu W14. Víme také, že díky svým dvouletým zkušenostem se závoděním ve formuli 1 bude připraven v případě potřeby v krátké době naskočit do vozu a nahradit Lewise nebo George. “