Mick Schumacher se necítí být připraven na formuli 1

Syn legendárního Michaela Schumachera je nadále toho názoru, že pro něj ještě nenadešel čas vstoupit do královny motorsportu. Mick je nyní ve věku nováčka ve službách Williamsu Lance Strolla a o rok starší než Max Verstappen, když se poprvé ve formuli 1 představil.

Štítky: Mick Schumacher Zveřejněno 16. 04 2017 — Šimon Trantina

Osmnáctiletý nadějný jezdec skončil v italské F4, kde se mu nepodařilo získat titul, ač měl patrně nejlepší auto v sérii. Nyní je angažován ve Formuli 3 stájí Prema PowerTeam.

„Oni se rozhodli udělat krok do F1 brzy, já na to však zatím nejsem připraven. Ještě jsem nic velkého nevyhrál, asi nejsem dost konzistentní. To však plánuji v nadcházejících letech změnit. Teď je to můj první rok v F3, hlavní cíle jsou tedy se něco naučit a být na špičce srovnání nováčků. Co se týče formule 1, musím se soustředit sám na sebe. Pořád mám co dokazovat a zlepšovat,“ říká skromně Schumacher.

Je to právě evropská Formule 3, kde mladí piloti mohou nasbírat dostatek bodů k tomu, aby jim byla udělena superlicence, se kterou budou moci vstoupit do formule 1. Mick Schumacher ale ujišťuje, že to teď není součástí jeho plánů.

Je zároveň však velmi polichocen zájmem ze strany bývalých týmu jeho otce, Mercedesu a Ferrari, v jejichž garáži jsme Micka měli možnost zahlédnout již při několika velkých cenách. „Jsem za jejich zájem rád, znamená to, že už teď dělám něco viditelně dobře. Vždy ze sebe chci vydat všechno a soupeřit s těmi nejlepšími, kteří jsou v F1.

Zvýšená pozornost médií je součástí sportu. Je lepší, když si na ni zvyknu teď, než aby to pro mě bylo těžké později, kdy jejich zájem naroste třeba do dvakrát větších rozměrů,“ vyjádřil se na adresu médií, které ho mají v hledáčku z velké části kvůli veleslavnému jménu.

Big congratulations @nicorosberg, also wanted to let you know that I will soon take over that trophy 😉🏆

A post shared by Mick Schumacher (@mickschumacher) on

Diskuse k článku

Napsat komentář