Mick Schumacher nemůže přestoupit do formule 1

Syn legendárního závodníka Michaela Schumachera nebude moct přestoupit do formule 1 v příští sezoně z důvodu nedostatečného počtu bodů pro zisk potřebné super licence. A možná se mu to nepodaří ani v roce 2021.

1 Štítky: Mick Schumacher Zveřejněno 15. 10 2019 — Lukáš Podstata

Mick Schumacher aktuálně závodí v šampionátu formule 2 v týmu Prema Racing. Je také členem juniorské akademie Ferrari a již tuto sezonu jsme ho mohli vidět při testech v monopostu Ferrari a Alfa Romeo.

Spekulovalo se, že Němec brzy zamíří do královny motorsportu. Je ovšem již teď jasné, že v příští sezoně tomu tak nebude. A proč?

Schumacher sice v této sezoně splňoval limit pro získání super licence nutné pro účast v F1. Od té následující ale z důvodu započítání pouze posledních tří sezon, přijde o 20 bodů, které získal za druhé místo v německé a italské formuli 4.

Problém nastává v tom, že Schumacher v první sezoně ve formuli 3 nezískal žádné body pro zisk super licence. Další sezonu sice dokázal talentovaný závodník šampionát ovládnout, ale na kontě pro sezonu 2020 bude mít pouze 30 bodů z potřebných 40.

Pokud by Schumacher přece jen chtěl pomýšlet nad eventuálním přesunem do formule 1, musel by v celkovém pořadí Pohárů jezdců formule 2 obsadit nejhůře šesté místo. Aktuálně je však Němec na místě dvanáctém a před posledním závodem v Abu Dhabí je jisté, že něco takového je nereálné.

Znamená to tedy, že Schumacher bude muset zůstat ve formuli 2 i v příštím ročníku a bude muset celkově skončit v nejlepší desítce, aby získal potřebné body pro zisk super licence a mohl přemýšlet na postup do královny motorsportu pro sezonu 2021.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Mick Schumacher nemůže přestoupit do formule 1”

  1. krakra napsal:

    Je dobře, že tam je nějaká pojistka, aby ke vstupu do Formule 1 nestačilo jenom to, že se jmenuje Schumacher.

Napsat komentář