Mick mi oslavou vítězství připomněl Michaela, přiznal sportovní šéf F1

Ross Brawn, který v současnosti působí jako sportovní ředitel F1 a který po boku Michaela Schumachera získal s Ferrari jako šéf pět titulů mistra světa, tvrdí, že syn sedminásobného šampiona Mick je celý táta.

Štítky: Michael Schumacher Mick Schumacher Ross Brawn Zveřejněno 6. 08 2019 — Lukáš Štěrovský

„Nebyl jsem na trati, ale byl to emotivní moment, vidět ho, jak zvedá ruce k obloze. Nemůžu popřít, že mi tím připomněl Michaela,“ řekl Ross Brawn na adresu prvního Mickova vítězství ve formuli 2, na které dosáhl v maďarském nedělním sprintu.

„Mick musel bojovat o vítězství a vyhnout se chybám. Výhra přišla po smolné první polovině sezony a dá Mickovi více důvěry v jeho vlastní schopnosti. Stále se potřebuje v klidu vyvíjet, aby si našel svoje místo v konkurenčním prostředí mladých talentů.

Ale výhra z Maďarska byla důležitá. Má před sebou dlouhou cestu, ale má dobře nakročeno. Jeho výsledky zajímají média po celém světě. To nám ukazuje, co jméno Schumacher pořád znamená a kolik pozornosti umí generovat,“ tvrdí dále Ross Brawn.

Jméno na vstup do F1 nestačí

Mladý Schumacher se z vítězství radoval spolu se svoji matkou Corinnou, babičkou, sestrou a manažerkou Sabine Kehmovou. Pod stupni vítězů byl přítomen i šéf Ferrari Mattia Binotto, podle Micka ale zatím není kam spěchat.

„Byl to zvláštní pocit, vyhrát zrovna v Maďarsku, kde se mému otci tolik dařilo. Je to podobné tomu, když jsem vyhrál v F3 ve Spa, což je pro mého otce další důležitá trať,“ prohlašuje Němec o svém premiérovém triumfu v F2.

„Jen čas ukáže, zda půjdu do formule 1. Ale tohle vítězství mi pomůže růst. Beru to krok za krokem, závod po závodě. To, že mám takového otce, mi otevírá dveře do formule 1, ale i tak musím prokázat svoje kvality,“ má jasno Mick Schumacher.

Diskuse k článku

Napsat komentář