Michelin: S našimi pneumatikami by všichni mohli jezdit naplno

Michelin je přesvědčený, že by dokázal prostřednictvím svých pneumatik udělat zábavnější závody.

1 Štítky: Michelin Pneumatiky Zveřejněno 17. 06 2015 — Jan Pastorek

Michelin je přesvědčený, že by dokázal prostřednictvím svých pneumatik udělat zábavnější závody.

Francouzský výrobce se přihlásil do výběrového řízení na dodavatele pneumatik od roku 2017, přičemž ale nabízí 18palcové pneumatiky, když formule 1 chce zůstat u 13palcových. Ale věří, že má co nabídnout.

„Jestli budeme vybráni, to se uvidí. Ale řekl bych, že se chceme držet svých návrhů a nabídnout příležitost jezdcům a týmům mít pneumatiky, které všem umožní se projevit a jezdit na maximum,“ řekl sportovní šéf Michelinu Pascal Couasnon pro Motorsport.com.

„Vrátí to potěšení do závodění. To by snad přineslo dobrou podívanou. Tento víkend jsme viděli v Le Mans, že můžeme mít super podívanou a výkonnost. Bylo by lepší, kdyby se ve formuli 1 hovořilo o technických výzvách, spíš než abychom jezdce slyšeli říkat: ‚Kvůli pneumatikám nemůžu útočit nebo jet rychleji.‘“

V minulosti Michelin říkal, že by se do formule 1 vrátil jen v případě, že by existovala konkurence mezi různými dodavateli. Teď už na tom netrvá.

„Pokud by tu bylo více dodavatelů, bylo by to perfektní. Pokud bude jen jeden, tak by přechod na 18palcové pneumatiky a podívaná zajištěná pneumatikami, které nepřezouváte každých 10 kol, představovaly hezkou technickou výzvu, která by byla užitečná všem.“

Diskuse k článku

Napsat komentář