Mezi šéfem Haasu a Schumacherem bylo něco osobního

Syn legendárního Michaela Schumacher čeká poslední závod letošní sezony, a kdo ví možná i kariéry ve formuli 1. Jak je to možné? Haas mladým Němcem neprodlouží smlouvu. Podle rodiny Micka Schumachera však Haas nikdy nebyl s jejich příbuzným spokojen.

Štítky: Haas Mick Schumacher Zveřejněno 17. 11 2022 — Lukáš Podstata

Již je oficiální, že Mick Schumacher nebude na startu příští sezony formule 1. Němec bude nahrazen jiným Němcem. V toto případě se jedná o návrat Nicka Hülkenberga, který tak po pauze a pár úspěšných záskocích znovu bude brázdit okruhy královny motorsportu.

Podle Ralfa Schumachera, bratra legendárního Michaela se celkem jasně vyjádřil na adresu šéfa týmu Haas, Günthera Steinera. Podle Ralfa Schumachera nikdy nebyl Steiner ani tým Haas s výkony Micka spokojen.

„Myslím, že způsob, jakým tým jednal s Mickem a samotná „otevřenost“ šéfa týmu Günthera Steinera, není úplně pozitivní.

Mick nám všem ukázal, že v něm potenciál je, ale ať dělal, co dělal, tým a Steiner s ním nikdy nebyl spokojeni. Celé chování se nedá vysvětlit normálními měřítky a musí mezi Mickem a týmem být něco osobního. Já osobně si myslím, že Steiner se nedokázal srovnat s tím, že někdo budeme mít v Haasu větší pozornost, než on sám.

Víte, Mick je pod neustálým tlakem, aby neudělal žádnou chybu. Když je na vás takový tlak vyvíjen, nemůžete jezdit úplně s klidnou hlavou“, má jasno Ralf Schumacher.