Mezi mnou a Hamiltonem už to není stejné. Pokazil jsem to, vyčítá si Vettel

Sebastian Vettel přiznal, že svým jednáním ve Velké ceně Ázerbajdžánu pokazil do té doby solidní vztah s Lewisem Hamiltonem. Doufá, že časem se vše zase vrátí do normálu.

Štítky: Lewis Hamilton Sebastian Vettel Zveřejněno 9. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Kolizi z Baku není třeba asi připomínat. Vettel byl pod safety carem nedočkavý a hned dvakrát do Hamiltona narazil. Poprvé „omylem“, podruhé úmyslně. Za to vyfasoval trest deseti vteřin stop/go a později i napomenutí od Mezinárodní automobilové federace, v jehož rámci se musel veřejně omluvit.

Hamilton Vettelovu omluvu přijal, s dodatečným nepotrestáním Němce ale spokojen není. Vztah mezi oběma aspiranty na titul se výrazně zhoršil. Tomu se ale například podle šéfa Mercedesu Tota Wolffa nedalo vyhnout.

Tak nebo onak, Sebastian Vettel si teď pořádně sype popel na hlavu. „Mezi mnou a Hamiltonem už to není stejné, protože jsem to pokazil. Řekl jsem mu, že chápu, že není spokojený s rozhodnutím a celou tou situací. Doufám, že čas to mezi námi spraví,“ tvrdí Němec, který by prý nejraději vzal celý incident zpět.

Příspěvek sdílený FORMULA 1® (@f1),

„Máme naše vlastní životy, vyrůstali jsme velmi rozdílně. Má svoji cestu, o které si myslí, že je ‚cool‘, vlastní priority, které jsou velmi odlišné od mých. Ale to je v pořádku. Vycházeli jsme spolu a doufám, že pořád budeme.

Lewis je jedním z nejlepších jezdců v poli. Stejně jako Fernando, se kterým jsem bojoval o titul a bylo to velmi, velmi těsné. Mám čtyři tituly, dva z nich po velmi těsném boji s Fernandem. Dva z nich byly zase řekněme méně stresující s koncem roku. Určitě je skvělé vědět, že závodíte proti těm nejlepším,“ uzavírá pilot Ferrari.

Diskuse k článku

Napsat komentář