Mezi Mazepinem a Schumacherem to není osobní

Šéf stáje Haas Gunther Steiner se nedomnívá, že by nedávné rozepře mezi jeho jezdci měly přerůst ve větší problém. Podle něj jde více než o osobní konflikt o následek současné situace Haasu.

Štítky: Guenther Steiner Haas Mick Schumacher Nikita Mazepin Zveřejněno 10. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

Ten letos nevyvíjí vůz, všechny zdroje zaměřuje pro monopost 2022. Schumacher s Mazepinem jsou tak beznadějně poslední. „Nemyslím si, že je to osobní, ale spíš dané okolnostmi. Jak stále říkám, nebojují s nikým jiným, jen mezi sebou. Proto je to tak vypjaté,“ objasňuje Steiner.

Ten se během GP Nizozemska pořádně zapotil. V sobotu se Mazepin opřel do Schumachera, když Němec porušil domluvené pořadí výjezdů v kvalifikaci. V neděli pak Rus bránil svoji pozici tak urputně, až si o něj týmový kolega poškodil přední křídlo.

„Kdyby kolem sebe měli tři nebo čtyři další auta, nebyli by tak na očích, jakmile by provedli podobný manévr. Ale v rámci jednoho týmu to působí osobně,“ dodává Steiner s tím, že situaci řeší.

„To, co se stalo minulý týden, jsme řešili v neděli, ve čtvrtek jsme měli další schůzku. Budeme na tom pracovat a vyřešíme i tento problém, stejně jako spoustu dalších věcí. Chci se jen ujistit, že oba kluci dobře pochopili, jak mají závodit, a že se naučí vyhýbat situacím, které nikomu nepomáhají, nejméně to pomáhá jim samotným.

Je mi úplně jedno, co dělají v soukromém životě, jestli jsou přátelé, nebo ne. Ale na závodní dráze musí odvádět výkony pro tým,“ nabádá šéf týmu Haas. „Když s nimi mluvíte samostatně, se vším souhlasí. Musíme jen najít shodu pro situace, kdy jsou v místnosti spolu. Na tom právě pracujeme. Je spousta týmových kolegů, kteří nejsou dobří přátelé.

Musíme to prostě nějak zařídit, aby to fungovalo. Jsou mladí a musí to pochopit, a pak mohou společně pokračovat v jednom týmu,“ říká Gunther Steiner.