Mercedes zrychluje, poprvé vyhrál testovací jízdy. McLaren třetí

Mercedes W07 Hybrid se poprvé ocitl na čele výsledkové listiny na konci dne testů. Konkrétně pátého v pořadí, z celkových osmi. Mercedes totiž vůbec poprvé nasadil měkčí sadu pneumatik (žlutou). Dokázal na této sadě zajet čas 1:23,022. Minulý týden byl na ultra-měkké fialové sadě Sebastian Vettel nejrychlejší v čase 1:22,810. Byl tedy jen o dvě…

3 Zveřejněno 1. 03 2016 — GPF1.cz

Mercedes W07 Hybrid se poprvé ocitl na čele výsledkové listiny na konci dne testů. Konkrétně pátého v pořadí, z celkových osmi. Mercedes totiž vůbec poprvé nasadil měkčí sadu pneumatik (žlutou). Dokázal na této sadě zajet čas 1:23,022. Minulý týden byl na ultra-měkké fialové sadě Sebastian Vettel nejrychlejší v čase 1:22,810. Byl tedy jen o dvě desetiny sekundy rychlejší.

Německý Mercedes W07 šlape jako švýcarské hodinky. Hamilton a Rosberg se o své služby během dne dělí. Společně dnes odkroužili 172 kol.

Solidně fungovalo i Ferrari SF16-H, ale Kimi Räikkönen měl přece jen problémy s převodovkou. V boxech zůstal dlouho po obědě a odjezdil jen 72 kol.

Problémy měl i McLaren, když Fernando Alonso krátce před jednou hodinou zastavil na hlavní rovince po výjezdu z boxů. Přesto na žlutých pneumatikách dokázal zajet třetí nejlepší čas dne: o 0,3 sekundy lepší než Daniil Kvjat na voze Red Bull. Ten měl sám problémy, když problém s brzdami zažehl malilinkatý požár.

Do problémů s palivovým systémem auta se dostal nový tým Haas. Směna pro něj skončila dříve a Mexičan Gutiérrez odjel jen 23 kol.

casomira

Pokud stojíte o velmi podrobnou reportáž hlavních událostí dnešního dne, je vám k dispozici záznam našeho komentovaného přenosu.

interest mclaren P-20160229-00568_News

[wppa type=“content“ album=“389″]Any comment[/wppa]

Diskuse k článku

3 komentáře: “Mercedes zrychluje, poprvé vyhrál testovací jízdy. McLaren třetí”

 1. TomysF1 napsal:

  Stano_NO na to se zapomenout nedá! 😉

 2. Stano_NO napsal:

  Len tak ďalej – go go go McLaren go…. 
  Pre všetkých pamätníkov – na toto sa len tak ľahko nezabúda (Mika is best !!!) :

  https://www.youtube.com/watch?v=K1WuWu8kGak
  ale ani na toto:
  https://www.youtube.com/watch?v=HH8qbRaDhlQ
  Sú chvíle keď víťazíte ale i prehrávate… nakoniec práve preto to všetci tak milujeme.
  Pekný večer všetkým a zajtra znova pri testoch :o).

 3. RendyF1 napsal:

  Hurá jsme na bedně už jen kousek a Mercedes je náš… 😀

Napsat komentář