Mercedes zrychluje, poprvé vyhrál testovací jízdy. McLaren třetí

Mercedes W07 Hybrid se poprvé ocitl na čele výsledkové listiny na konci dne testů. Konkrétně pátého v pořadí, z celkových osmi. Mercedes totiž vůbec poprvé nasadil měkčí sadu pneumatik (žlutou). Dokázal na této sadě zajet čas 1:23,022. Minulý týden byl na ultra-měkké fialové sadě Sebastian Vettel nejrychlejší v čase 1:22,810. Byl tedy jen o dvě…

3 Zveřejněno 1. 03 2016 — GPF1.cz

Mercedes W07 Hybrid se poprvé ocitl na čele výsledkové listiny na konci dne testů. Konkrétně pátého v pořadí, z celkových osmi. Mercedes totiž vůbec poprvé nasadil měkčí sadu pneumatik (žlutou). Dokázal na této sadě zajet čas 1:23,022. Minulý týden byl na ultra-měkké fialové sadě Sebastian Vettel nejrychlejší v čase 1:22,810. Byl tedy jen o dvě desetiny sekundy rychlejší.

Německý Mercedes W07 šlape jako švýcarské hodinky. Hamilton a Rosberg se o své služby během dne dělí. Společně dnes odkroužili 172 kol.

Solidně fungovalo i Ferrari SF16-H, ale Kimi Räikkönen měl přece jen problémy s převodovkou. V boxech zůstal dlouho po obědě a odjezdil jen 72 kol.

Problémy měl i McLaren, když Fernando Alonso krátce před jednou hodinou zastavil na hlavní rovince po výjezdu z boxů. Přesto na žlutých pneumatikách dokázal zajet třetí nejlepší čas dne: o 0,3 sekundy lepší než Daniil Kvjat na voze Red Bull. Ten měl sám problémy, když problém s brzdami zažehl malilinkatý požár.

Do problémů s palivovým systémem auta se dostal nový tým Haas. Směna pro něj skončila dříve a Mexičan Gutiérrez odjel jen 23 kol.

casomira

Pokud stojíte o velmi podrobnou reportáž hlavních událostí dnešního dne, je vám k dispozici záznam našeho komentovaného přenosu.

interest mclaren P-20160229-00568_News

[wppa type=”content” album=”389″]Any comment[/wppa]

Diskuse k článku

Napsat komentář