Mercedes zbrojí. Ještě letos chystá další velké vylepšení

Mercedes stále nevzdává letošní boj a po letní přestávce hodlá nasadit další balíky novinek, které mají pomoci stáhnout ztrátu na Red Bull a Ferrari. Aktualizace by mohly přijít už ve Spa na konci srpna.

Štítky: 2022 Andrew Shovlin Mercedes Zveřejněno 7. 08 2022 — Vašek Štěpánek

Stáj z Brackley letošní sezonu nezačala vůbec dobře. Mercedes v úvodních závodech výrazně trpěl poskakováním vozu a také mu chyběla rychlost v porovnání s prvními dvěma týmy, které si díky dřívějším problémům německé automobilky vytvořily solidní náskok.

V posledních závodech se ale situace rychle mění. Red Bull a Max Verstappen sice budují silný náskok v šampionátu, ale Ferrari začíná ztrácet – špatná spolehlivost, chyby pilotů a slabší strategie v závodech stály Ferrari hodně drahocenných bodů.

Mercedes na druhé straně začíná rozumět svému temperamentnímu monopostu W13 a po aplikaci nemalého množství upgradů se pomalu dotahuje na své soupeře. V posledních závodech se Mercedes pravidelně objevoval i na stupních vítězů.

Lewis Hamilton získal pět podií v řadě a celkově jich má šest, George Russell jich má pět, stejně jako Charles Leclerc, který v úvodu sezony vedl šampionát. V posledních dvou závodech navíc stříbrné šípy skončily s oběma vozy v nejlepší trojce a Russell vybojoval pole position.

Mercedes opět sílí a chytil slinu. Také proto bude tým vyvíjet svůj vůz i po letní přestávce, ne kvůli snahám získat titul (ty už jsou minimální), ale kvůli pochopení svého auta a lepší výchozí pozici pro rok 2023.

„Poslední závod v Maďarsku byl pro nás zatím nejlepším v roce. Získali jsme pole position a také jsme bojovali s Red Bullem a Ferrari v neděli o vítězství. Nebylo to kvůli žádnému problému, zkrátka jsme jim rychlostně stačili, a to bylo velmi povzbudivé.

Získali jsme zpět ztracenou půdu pod nohama a snažíme si vytvořit tu nejlepší možnou pozici pro start příští sezony. Proto bychom ve druhé polovině roku rádi bojovali vpředu a sbírali důležitá data, která zužitkujeme pro rok 2023,“ uvedl šéf inženýrů Mercedesu Andrew Shovlin.

Aby si Mercedes připravil onu ideální pozici, je potřeba vozu ještě lépe porozumět. K tomu mají pomoci další významné novinky, které Mercedes ještě letos hodlá přivézt. „Nasadili jsme výrazné upgrady ve Španělsku a Anglii, a ještě nějaké přivezeme.

Rádi bychom první vlnu těchto novinek nasadili už v Belgii, kde je důležitá rychlost a snad by se naše ztráta na první dva týmy ještě snížila. Ve zbytku roku potom ještě něco nasadíme, takže u vývoje letošního auta chvíli zůstaneme.

Několik posledních závodů jsme si opravdu užili a doufám, že tento trend bude pokračovat i v dalších fázích šampionátu. Rádi bychom ještě letos vyhráli nějaké závody. Máme cíl, kterého chceme dosáhnout,“ zakončil Shovlin.