Mercedes začíná usínat na vavřínech

Usíná tým, který je od sezony 2014 v F1 dominantní, na vavřínech? Šéf Red Bullu Christian Horner se domnívá, že ano. Důkazem jsou poslední Grand Prix.

Štítky: Christian Horner Mercedes Red Bull Zveřejněno 1. 10 2020 — Lukáš Štěrovský

Rozhodně není zvykem, aby Mercedes sekal chyby tak jako v posledních závodech. Na Monze si nevšimnul signalizace uzavřeného vjezdu do boxové uličky, v Rusku zase nechal Hamiltona trénovat si starty mimo vyhrazené území. V obou případech následovaly penalizace, které Britovi znemožnily vyhrát.

„Mercedes má očividně nějaké problémy,“ je přesvědčený Christian Horner. „Někdy je lepší, než ustavičně závodit na čele, být spíše vyzyvatelem. Když takto dominujete, někdy se může stát, že začnete usínat na vavřínech,“ pokračuje šéf Red Bullu.

Bohužel pro fanoušky soubojů, ani letošní vůz britsko-rakouské stáje na vítězství nemá a z chyb Mercedesu tak stáj nápojového giganta moc netěží. „Proto tak zoufale chceme auto, ve kterém bychom Mercedes mohli vyzvat na souboj.

Protože si myslím, že z operativního hlediska máme velmi silný tým. To jsme znovu dokázali nejrychlejším pit stopem (1,86 sekundy, pozn. red.). Pokud to není rekord, tak jsme určitě velmi blízko,“ dodává Horner, který upíná zrak k roku 2021 a zejména 2022, kdy vejdou v platnost nová pravidla.