Mercedes vylepšení nebude odkládat, nasadí je v Monaku

Mercedes nebude odkládat plánovanou zásadní modernizaci svého vozu W14 po zrušení víkendové Velké ceny Emilia-Romagna. 

Štítky: Mercedes Zveřejněno 20. 05 2023 — GPF1.cz

Očekávalo se, že většina z deseti týmů Formule 1 přiveze pro víkendovou Velkou cenu Emilia-Romagna na italském okruhu Imola výrazné aktualizace svých vozů. Závod však byl odvolán kvůli následkům silných záplav v regionu, které způsobily, že paddock byl z velké části pod vodou. Mercedes měl tento víkend představit očekávaný balíček změn na svém voze poté, co byl tým zklamán počátečními výkony svého vozu W14.

Nejbližší show KOLO na KOLO se koná 1. června v Liberci. VSTUPENKY ZDE.

Vzhledem k tomu, že závod v Imole se již neuskuteční, bude dalším závodem sezóny Velká cena Monaka – zdaleka nejpomalejší závod v kalendáři. Vzhledem k jedinečným požadavkům na nízkou rychlost a maximální přítlak na silničním okruhu v Monte Carlu a vyššímu riziku poškození zvažují některé týmy odložení modernizace na následující závod v Barceloně. Očekává se, že Ferrari odloží zavedení upraveného zavěšení svého vozu SF-23 na Velkou cenu Španělska, místo aby jej použilo v Monaku.

Zástupce týmu Mercedes však potvrdil, že svůj balíček pro modernizaci v Imole hodlají příští víkend v Monaku spustit. Vozy W14 již byly upraveny tak, aby se do nich nový paket vešel. Technický ředitel Andrew Shovlin uvedl, že tato značka změn je “prvním krokem” k odstranění nedostatků v jízdních vlastnostech a aerodynamice vozu W14.

“Doufáme, že později v průběhu roku přineseme další aktualizace,” uvedl Shovlin. “Doufáme, že bude rychlejší, doufáme, že bude lepší z hlediska kvalifikačního a závodního tempa. Chceme se vydat jiným směrem vývoje, o kterém si myslíme, že nám dává větší šanci v dlouhodobém horizontu, abychom byli schopni bojovat o vítězství v závodech a o titul mistra světa.”

Neexistují žádné obavy, že by záplavy v Imole ovlivnily připravenost týmů na monacký podnik. Okruh sice zůstává uzavřen kvůli hladině vody v areálu a jeho okolí, ale nezbytný personál byl ve čtvrtek vpuštěn do areálu, aby zahájil proces balení a odvozu vybavení z okruhu. Očekává se, že všechny kamiony a vybavení dorazí do Monte Carla podle plánu.